Polska

28-letni Polak zastrzelony w Chicago. Trwają poszukiwania sprawcy

28-letni Polak zastrzelony w Chicago. Trwają poszukiwania sprawcy

28-letni Polak zginął podczas awantury na parkingu przed sklepem w Chicago. W mediach opublikowano nagranie z monitoringu, na którym widać całe zajście. Sprawca jest poszukiwany przez policję.

Reklama

Jak podaje Polsat News, do zdarzenia doszło w czasie świąt wielkanocnych. Przed jednym ze sklepów w Chicago, Polak wdał się w awanturę, której powodem miało być złe zaparkowanie auta. 28-latek miał uderzyć drzwiami w drzwi samochodu innego mężczyzny.

Między mężczyznami doszło do bójki. Niespodziewanie napastnik wyciągnął broń i postrzelił Polaka. Świadkiem sytuacji był ojciec 28-latka. Mężczyzna trafił do szpitala w stanie krytycznym, jego życia nie udało się uratować.

Telewizja NBC Chicago opublikowała nagranie z kamery monitoringu na którym widać całe zajście.

Bliscy apelują o pomoc

Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia, jest poszukiwany przez policję. Bliscy zamordowanego apelują o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy.- Chcę sprawiedliwości dla mojego przyjaciela. Chcę aby sprawca tego morderstwa odpowiedział za swoje czyny - powiedział w rozmowie z NBC Chicago kolega zamordowanego.

Znajomi zmarłego Polaka zorganizowali w internecie zbiórkę na koszty pogrzebu. Do tej pory udało im się zebrać ponad 32 tys. dolarów.