Polska

"Był naszym największym orędownikiem". Zmarł Andrzej Kratiuk, były prezes rady fundacji Jolanty Kwaśniewskiej

Zmarł Andrzej Kratiuk, były prezes Rady Fundacji "Porozumienie bez Barier" Jolanty Kwaśniewskiej - poinformowała na stronie fundacji była pierwsza dama. "Był naszym największym przyjacielem i orędownikiem, który przez 25 lat nigdy nie zostawił nas w potrzebie" - napisała Jolanta Kwaśniewska.

Andrzej Kratiuk w przeszłości pełnił funkcję prezesa rady fundacji Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez Barier". W latach 2002-2004 zasiadał w Radzie Nadzorczej PKN Orlen. Był także dprawnikiem i ekonomistą oraz działaczem lewicowym. W ostatnich latach wycofał się z działalności publicznej. Według informacji Wirtualnej Polski zmarł w Szwajcarii, po operacji onkologicznej.

Andrzej KratiukTomasz Gzell/PAP

"Jego niezłomny charakter i postawa była dla nas wzorem"

"Mecenas Andrzej Kratiuk związany był z naszą Fundacją od pierwszych dni istnienia. Pełnił funkcję prezesa Rady Fundacji, ale jego rola nie była tylko 'funkcją' Był naszym największym przyjacielem i orędownikiem, który przez 25 lat nigdy nie zostawił nas w potrzebie, nawet w najtrudniejszym okresie, kiedy Fundacja była oczerniana, stawiana w złym świetle i gdy bezpodstawnie otrzymywaliśmy prokuratorskie cięgi" - napisała w oświadczeniu opublikowanym we wtorek była pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska.

"Jego niezłomny charakter i postawa była dla nas wzorem" - dodała prezes zarządu fundacji "Porozumienie bez Barier"

Andrzej KratiukTomasz Gzell/PAP