Polska

Duży bank pobierał stukrotnie wyższe kwoty przy płatnościach kartami. "Bardzo przepraszamy klientów"

Duży bank pobierał stukrotnie wyższe kwoty przy płatnościach kartami.

Część klientów Santander Banku Polska w niedzielę miała do czynienia z nietypowym problemem. Naliczono im stukrotność płatności kartami. "Problem dotyczył poniżej 1 procenta transakcji realizowanych przez bank w niedzielę" - zapewniło w przesłanej portalowi tvn24.pl odpowiedzi biuro prasowe Santandera.

Pierwsze informacje o problemach otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jak przekazała nam internautka, osobom, które płaciły przy użyciu karty, z konta ściągana była kwota 100 razy większa niż powinna być.

"W dniu dzisiejszym (niedziela - red.) w Santander Bank Polska S.A. ma miejsce wielka awaria systemu wszystkie płatności kartą Klientów są mnożone x 100. Zapłaciłam kartą 15 zł obciążyło mi konto kwotą 1500 zostaliśmy bez środków na koncie. Po telefonie na infolinii otrzymaliśmy informację że w Banku jest wielka awaria i wszystkie płatności kartą Klientów są mnożone x 100 i takie kwoty są zdejmowanie z kont" - poinformowała internautka (pisownia oryginału).

Wpisy podobnej treści pojawiły się także na oficjalnych kanałach banku w mediach społecznościowych. "Wiemy o podobnych sytuacjach i bardzo Was przepraszamy za powstałe niedogodności" - odpowiadali przedstawiciele Santander Banku Polska.

Komunikat w sprawie nieprawidłowości pojawił się również na ogólnodostępnej infolinii banku. "Szanowni państwo, uprzejmie informujemy, że obecnie występują utrudnienia z wykonywaniem transakcji kartami. Pracujemy nad ich usunięciem. Przepraszamy" - mogliśmy w nim usłyszeć.

Bank wyjaśnia

Portal tvn24.pl wysłał zapytanie w tej sprawie do przedstawicieli banku. Ewa Krawczyk z biura prasowego Santander Banku Polska przyznała, że "założono nieprawidłowe blokady".

"Nieprawidłowe, wyższe blokady kwot z transakcji kartami płatniczymi zostały już zdjęte – od 21.40 są już prawidłowe. Problem dotyczył poniżej 1 proc. transakcji realizowanych przez bank w niedzielę. Bardzo przepraszamy naszych klientów za te niedogodności" - przekazała w przesłanej nam odpowiedzi.

Z podobnym problemem w lutym tego roku . W tamtym przypadku niektórym osobom podwójnie naliczano płatności kartami.