Polska

Ośmioletnia Małgosia odnaleziona

Ośmioletnia Małgosia odnaleziona

Całą noc trwały poszukiwania ośmioletniej Małgosi z miejscowości Kiełczów na Dolnym Śląsku. - Przeczesywaliśmy pobliski teren. Sprawdzaliśmy między innymi lasy, podwórka, ulice, tereny zielone, a także każde miejsce, w którym może znajdować się obecnie dziewczynka - relacjonował aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji. W sobotę rano policja podała, że dziewczynka została odnaleziona.

Ośmioletnia dziewczynka pochodząca z podwrocławskiej miejscowości Kiełczów około godziny 15 w piątek miała wyjść z mieszkania. Jak informuje facebookowy profil SOS Zaginięcia, około godziny 16 telefon Małgosi miał logować się w okolicach ulic Ogrodowej i Leśnej w Kiełczowie.

Poszukiwania trwały całą noc

Aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu mówił, że w czasie, kiedy dziecko opuściło mieszkanie, rodzice byli w domu. Poszukiwania były prowadzone całą noc. Jak mówił, akcję służb wspierali mieszkańcy i władze samorządowe. - Także ściągnęliśmy do działania funkcjonariuszy z wrocławskiego oddziału prewencji - dodał.

- Przeczesywaliśmy pobliski teren. Sprawdzaliśmy między innymi lasy, podwórka, ulice, tereny zielone, a także każde miejsce, w którym może znajdować się obecnie dziewczynka - relacjonował funkcjonariusz.

Dodał, że równolegle prowadzony były też "działania operacyjne, tak aby spróbować ustalić okoliczności zaginięcia , ale także możliwe miejsce pobytu dziecka".

W sobotę rano aspirant sztabowy Dutkowiak podał, że dziewczynka została odnaleziona.

Poszukiwania ośmioletniej Małgosi trwały całą nocTVN24