Polska

Jacek Jaworek na wolności. Jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Jacek Jaworek na wolności. Jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Jacek Jaworek na wolności. Jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Polska
14 minut temu

Wizerunek i dane Jacka Jaworka opublikowano w sobotę na międzynarodowej stronie Interpolu. Jest poszukiwany tzw. czerwoną notą - w przypadku odnalezienia za granicami Polski ma zostać zatrzymany, aresztowany i przekazany polskim slużbom. 52-latek jest podejrzany o zabicie trzech osób w miejscowości Borowce koło Częstochowy.

- Od początku braliśmy pod uwagę różne scenariusze, łącznie z tym, że poszukiwany może przebywać za granicą lub że nie żyje. To po prostu wniosek o współpracę międzynarodową - powiedział w sobotę młodszy aspirat Mariusz Kurczyk z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

10 lipca w miejscowości Borowce k. Częstochowy policjanci wezwani do awantury domowej znaleźli w domu jednorodzinnym ciała małżeństwa w wieku 44 lat oraz ich 17-letniego syna. Ocalał jedynie drugi, 13-letni syn, który ukrył się, a następnie schronił u rodziny.

Ofiary zostały zastrzelone. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest brat zabitego 44-latka, 52-letni Jacek Jaworek. Tuż po zabójstwie mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy.

Podczas wielodniowych działań w okolicy miejsca zbrodni policja przetrząsnęła okoliczne lasy z wykorzystaniem psów tropiących i specjalistycznej aparatury, a śląski komendant wojewódzki policji wyznaczył 20 tys. zł nagrody za wskazanie miejsca pobytu podejrzanego. Nieoficjalnie policjanci przyznają, że Jaworek zapadł się pod ziemię.

Komentuj
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Jaworek | Borowce

Reklama

Reklama

ZAKUPY