Polska

Mistrzostwa Polski w skokach na igelicie bez publiczności

Mistrzostwa Polski w skokach na igelicie bez publiczności
Zaplanowane w dniach 28-29 października mistrzostwa Polski w skokach narciarskich na igelicie, które miały się odbyć na początku lipca w Zakopanem, a zostały odwołane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, odbędą się bez udziału publiczności.

Zawody rozgrywane będą na Średniej Krokwi, a ponieważ obiekt nie posiada wydzielonych trybun, nie można obecnie zapewnić odpowiedniego dystansu pomiędzy kibicami a skoczkami. W dobie pandemii COVID-19 i przed igrzyskami w Pekinie nie możemy narażać naszej czołówki na ryzyko zachorowania, stąd taka a nie inna decyzja - powiedział PAP Wojciech Gumny z Polskiego Związku Narciarskiego.

Początkowo zaplanowane na 9 lipca zawody miały się odbyć na Średniej Krokwi w Zakopanem z okazji jej otwarcia po modernizacji. Ale rywalizację na 105-metrowym obiekcie trzeba było wtedy odwołać z powodu zbyt silnego wiatru. Decyzję podjęło jury po kilku skokach treningowych.

Teraz Polski Związek Narciarski (PZN) wyznaczył nowy termin. Dodatkowo rywalizację indywidualną rozszerzono o konkurs drużynowy.

Tytułów wywalczonych indywidualnie w ubiegłym roku będą bronić Joanna Szwab i Dawid Kubacki.

W czwartek 28 października zaplanowane są treningi i kwalifikacje oraz dwie serie konkursowe kobiet i mężczyzn. Kwalifikacje mężczyzn - o ile będą potrzebne - rozpoczną się o godz. 18.45. Jeżeli będzie mniej niż 50 zawodników, odbędzie się tylko seria próbna.

Pierwsza seria konkursowa kobiet zaplanowana jest na godz. 20. Po paniach na rozbiegu staną panowie. Po zawodach na Krokwi odbędzie się ceremonia dekoracji.

W piątek 29 października w programie jest konkurs drużynowy. Seria próbna ma się rozpocząć o godz. 11. Pierwsza konkursowa o 11.45.