Polska

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia z 9 maja

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia z 9 maja

W niedzielę 9 maja resort zdrowia poinformował o 3852 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 147 kolejnych zgonach pacjentów z COVID-19. Dzień wcześniej, w sobotę odnotowano 4 765 nowych zakażeń koronawirusem i 421 kolejnych zgonów pacjentów.

Reklama

Za chwilę więcej informacji.

Pacjenci z koronawirusem zajmują obecnie 16 156 łóżek covidowych w szpitalach. 2138 chorych jest podłączonych do respiratorów - wynika z niedzielnego raportu Ministerstwa Zdrowia. Liczba osób w szpitalach zmniejszyła się od wczoraj o 999, a pacjentów korzystających ze wspomagania w oddychaniu o 19. Z kolei tydzień temu w niedzielę, 2 maja, z powodu COVID-19 hospitalizowanych było 21 209 pacjentów, a 2652 wymagało podłączania do respiratorów.

Luzowanie obostrzeń. Otwarte hotele

Od północy z piątku na sobotę obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Zgodnie z nim, od soboty, 8 maja, do 5 czerwca br. działalność mogły wznowić hotele - z wyjątkiem strefy restauracyjnej i welness&spa. W hotelach obowiązuje jednak limit gości - maksymalnie 50 proc. zajętych pokoi.

Z rozporządzenia wynika, że do 14 maja br. restauracje hotelowe pozostają zamknięte, posiłki mogą być serwowane tylko do pokoi, ale wyłącznie dla gości, których pobyt wynosi co najmniej jedną dobę hotelową.

Także do 14 maja lokale gastronomiczne będą mogły sprzedawać posiłki tylko na wynos.