Polska

Poczta Polska będzie realizować usługi dla MSWiA i Komendy Głównej Policji

Poczta Polska będzie realizować usługi dla MSWiA i Komendy Głównej Policji

Poczta Polska po raz kolejny zawarła umowę z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendą Główną Policji. Obejmuje ona świadczenie usług listowych, paczkowych oraz kurierskich. Nowa umowa obowiązuje od początku października do końca września 2025 roku, a jej całkowita wartość przekracza 166 milionów złotych.

Jak podkreśliła Poczta w komunikacie, na rzecz obsługi jednostek MSWiA i Komendy Głównej Policji, w panelu "Elektroniczny Nadawca", Poczta Polska utworzyła kilka tysięcy kont użytkowników, którzy korzystając z wielu funkcjonalności programu, będą przygotowywać i nadawać przesyłki.

Kontynuacja współpracy

"Dobrze układająca się współpraca pozwoliła na kontynuację korzystania z oferowanych przez Pocztę Polską udogodnień, takich jak Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru oraz program Elektroniczny Nadawca. Klient w ciągu 12 miesięcy nadał kilka milionów przesyłek, w tym również z usługą EPO" – skomentował wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony, cytowany w komunikacie.

Jak przypomniała Poczta, Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru (EPO) zastępuje Zwrotne Potwierdzenia Odbioru w formie papierowej. Usługa jest realizowana zarówno dla klientów instytucjonalnych, jak i komercyjnych. Świadczenie EPO stanowi alternatywę dla tradycyjnej formy pokwitowania faktu otrzymania listu poleconego.

Poczta Polska świadczy usługę z wykorzystaniem tabletów przy użyciu dedykowanej aplikacji "Mobilny Listonosz". W ramach tego projektu listonosze w całym kraju otrzymali ponad 40 tys. tabletów podłączonych do internetu, dzięki którym EPO udostępniane jest nadawcy w czasie rzeczywistym.