Polska

Podkładki wycofane z rynku. Firma prosi o "zaprzestanie używania i ich niezwłoczny zwrot"

Podkładki wycofane z rynku. Firma prosi o

Spółka Villeroy&Boch Polska poinformowała o wycofaniu dwóch serii bambusowych podkładek stołowych. Powodem jest wykrycie przekroczonej wartości barwników azowych, co może być niebezpieczne dla zdrowia - przekazał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Decyzja dotyczy następujących podkładek stołowych Essentials Bamboo: 35-9040-0005 ciemnozielona oraz 35-9040-0009 brązowa. "Podkładki stołowe Essentials Bamboo można rozpoznać po metce z logo Villeroy&Boch" - wskazano.

villeroy-boch.pl

Zwrot produktu

"Niestety pojedyncze podkładki z naszej kolekcji podkładek stołowych Essentials Bamboo nie spełniają tego warunku. W wyniku naszych regularnych wewnętrznych kontroli jakości w przypadku naszych podkładek stołowych Essentials Bamboo w kolorach ciemnozielonym i brązowym stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej przez prawo wartości granicznej barwników azowych" - wskazała spółka w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie.

"Dlatego w ramach prewencyjnej ochrony konsumentów wycofujemy te produkty. W związku z tym firma Villeroy&Boch prosi o natychmiastowe zaprzestanie używania wymienionych produktów i ich niezwłoczny zwrot" - dodano.

Spółka Villeroy&Boch Polska przekazała, że wymienione produkty można zwrócić w należących do niej sklepach lub bezpłatnie odesłać pocztą na adres firmy. "Cena sprzedaży w wysokości 49,00 zł zostanie zwrócona również bez okazania dowodu zakupu" - zapewniono.

Zwrotu można również dokonać, korzystając z formularza kontaktowego dostępnego na stronie firmy.