Polska

Pol'and'Rock Festival 2021 w nowym miejscu. Ogłosił Jerzy Owsiak

Pol'and'Rock Festival 2021 w nowym miejscu. Ogłosił Jerzy Owsiak

Pol'and'Rock Festival 2021 odbędzie się na lotnisku Makowice-Płoty w województwie zachodniopomorskim w dniach 29-31 lipca - poinformował prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

- Oglądaliśmy mnóstwo miejsc, jeździliśmy wszędzie. Kostrzyn (nad Odrą, gdzie wcześniej przez wiele lat odbywał się festiwal - red.) jest w tym momencie bardzo trudny do zrealizowania - tak Jerzy Owsiak tłumaczył w poniedziałek decyzję o przeniesieniu Pol'and'Rock Festival. Ogłosił, że tegoroczna edycja imprezy odbędzie się na terenie zachodniopomorskiego lotniska Makowice-Płoty. Jak mówił, znajduje się ono około 20 kilometrów od Gryfic, 80 kilometrów od Szczecina i od Koszalina, w podobnej odległości od Świnoujścia, i 17 kilometrów od Nowogardu.

50 hektarów na lotnisku

- Wydzierżawiliśmy 50 hektarów na ponad 300-hektarowym lotnisku. Będzie to festiwal w warunkach pandemicznych, a więc przygotowujemy się do wszystkiego. Przygotowujemy się do tego, że każdy uczestnik festiwalu, i ten po stronie artystów, obsługi, i ten po stronie widowni (...), będzie miał pobierany wymaz (test na obecność koronawirusa - red.) - zapewnił Owsiak.

Prezes fundacji WOŚP podkreślił, że organizatorzy zapewnią niezbędne "zabezpieczenia covidowe". - Żeby uczestnik naszego festiwalu dostał od nas maseczki, aby korzystał z tego miejsca jak najbardziej bezpiecznie, aby czuł się komfortowo - tłumaczył.

Mówił również o tym, jacy artyści zagoszczą na tegorocznym festiwalu. - Na dzień dzisiejszy utrzymujemy tę listę artystów, którą już ogłosiliśmy. Czas pokaże, czy artyści ze Stanów Zjednoczonych będą mogli do nas dojechać, czy też nie.

- Festiwal odbędzie się z pełnym bezpieczeństwem z naszej strony - obiecał.

Pol'and'Rock Festival

Pol'and'Rock Festival (w latach 1995–2017 nosił nazwę Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Przez ostatnie lata impreza odbywała się w Kostrzynie nad Odrą.

Pol'and'Rock Festival przez lata odbywał się w Kostrzynie nad OdrąShutterstock

. Wszystkie zaplanowane koncerty i towarzyszące im spotkania odbyły się w warszawskim studiu, skąd były transmitowane w internecie.