Polska

Policja: na prywatnej posesji ciała dwojga ludzi. Nie żyją ceniony lekarz i jego żona. "Pomógł tak wielu osobom"

Policja: na prywatnej posesji ciała dwojga ludzi. Nie żyją ceniony lekarz i jego żona.

Nie żyją profesor nauk medycznych Tadeusz Łapiński, specjalista chorób zakaźnych, oraz jego żona Małgorzata Michalewicz, oboje byli pracownikami Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku - poinformowała rzeczniczka placówki. Dodała, że przyczyną był nieszczęśliwy wypadek. Wcześniej podlaska policja informowała, że na prywatnej posesji w miejscowości Zajezierce znalazła ciała dwóch osób.

Informację o śmierci profesora Tadeusza Łapińskiego i jego żony potwierdziła w rozmowie z tvn24.pl Katarzyna Malinowska-Olczyk, rzecznik prasowa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Przekazała, że przyczyną śmierci był nieszczęśliwy wypadek.

"Pomógł tak wielu osobom, w tym również mnie"

"Z głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu 2 czerwca br. zmarli tragicznie prof. dr hab. Tadeusz Wojciech Łapiński i jego żona dr Małgorzata Michalewicz, pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego" - czytamy w komunikacie profesora Adama Krętowskiego, rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Kondolencje złożył również w mediach społecznościowych marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki. "Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci prof. Tadeusza Łapińskiego i jego żony. Uniwersytecki Szpital Kliniczny, a przede wszystkim pacjenci stracili wybitnego specjalistę chorób zakaźnych, który pomógł tak wielu osobom, w tym również mnie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie" - napisał na Facebooku.

Policja odnalazła ciała dwóch osób na jednej z posesji na Podlasiu

Wcześniej rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa podał, że w środę wieczorem służby interweniowały na jednej z posesji w miejscowości Zajezierce, w gminie Zabłudów. Po przyjeździe służb na miejsce okazało się, że są tam dwie ofiary śmiertelne.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Białymstoku.