Polska

Pożar lokomotywy, która ciągnęła cysterny z paliwem

Pożar lokomotywy, która ciągnęła cysterny z paliwem

Ogień pojawił się w trakcie jazdy w pobliżu silnika lokomotywy, która znajdowała się niedaleko Tarnowa. Ciągnęła za sobą 22 wagony, a w tym cysterny z paliwem. W akcji gaszenia udział wzięło sześć jednostek straży pożarnej.

W poniedziałek około godziny 20 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze lokomotywy. Maszynista zatrzymał się na przejeździe kolejowym w Woli Rzędzińskiej niedaleko Tarnowa (województwo małopolskie). Ogień pojawił się w trakcie jazdy.

W gaszeniu pożaru uczestniczyło sześć jednostek straży pożarnejTVN24

- Doszło do rozszczelnienia przewodów olejowych w przedziale silnika lokomotywy, która ciągnęła za sobą 22 wagony, cysterny z paliwem - powiedział kpt. Łukasz Rzeszutek ze straży pożarnej w Tarnowie. Wyjaśnił, że działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

- W działaniach brały udział dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz cztery zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej – przekazał kpt. Łukasz Rzeszutek. – Największym niebezpieczeństwem był przewożony ładunek. W cysternach znajdowała się benzyna – dodał.

Pożar udało się opanować.