Polska

Prawie wszyscy hokeiści NHL będą zaszczepieni przeciw COVID-19

Prawie wszyscy hokeiści NHL będą zaszczepieni przeciw COVID-19
12 października w dniu rozpoczęcia rozgrywek sezonu 2021/22 ligi hokejowej NHL 98 procent zawodników będzie w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 - zapewnił zastępca komisarza NHL Bill Daly.

Z tego wynika, że mniej niż 15 hokeistów nie zostanie zaszczepionych do 12 października.

"Chcemy, aby wszyscy byli w pełni zaszczepieni, choć oczywiście doświadczenia ostatnich miesięcy pokazują, że szczepienie nie daje stu procent gwarancji bezpieczeństwa" - powiedział Daly.

Dodał jednak, że "z pewnością zwiększa bezpieczeństwo, a my nie chcemy, aby rozgrywki toczyły się z problemami".

W NHL nie ma wydanego nakazu szczepień dla zawodników i działaczy, ale być może liga wprowadzi specjalne zasady udziału w rozgrywkach dla osób zaszczepionych i nie.

Jeśli niezaszczepieni gracze NHL zachorują na COVID-19 i w rezultacie opuszczą mecze lub treningi, zespoły będą mogły ich zawiesić - wynika z propozycji ligi.

Natomiast gracze zaszczepieni, którzy będę mieli infekcję COVID-19, będą traktowani tak, jakby doznali kontuzji w trakcie meczu i nie będą przez to narażeni na ryzyko zawieszenia bez wynagrodzenia.

Wszyscy szkoleniowcy NHL są zobowiązani do przyjęcia szczepionki. Columbus Blue Jackets zwolnili asystenta trenera Sylvaina Lefebvre'a, ponieważ odmówił poddania się szczepieniu.

Także drugi trener San Jose Sharks Rocky Thompson odszedł z zespołu, choć nie mógł przyjąć szczepionki z nieujawnionych powodów medycznych.