Polska

Schetyna przejął obowiązki szefa struktur Platformy na Dolnym Śląsku. "Na pewno wiele rzeczy przyspieszy"

Schetyna przejął obowiązki szefa struktur Platformy na Dolnym Śląsku.

Były lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, ostatnio wiceprzewodniczący tej partii na Dolnym Śląsku, przejął obowiązki jej szefa. Dotychczasowy przewodniczący regionu, europoseł Jarosław Duda, złożył rezygnację z funkcji.

Na profilu dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej na Twitterze przekazano, że Grzegorz Schetyna "przejął z mocy statutu obowiązki przewodniczącego regionu dolnośląskiego Platformy Obywatelskiej". "Dotychczasowy szef regionu Jarosław Duda złożył rezygnację z funkcji. Nowemu szefowi regionu gratulujemy, a Panu europosłowi J. Dudzie dziękujemy za 4 lata pracy w regionie" - dodano.

"Na pewno wiele rzeczy na Dolnym Śląsku przyspieszy"

- Przewodniczący Jarosław Duda zrezygnował, argumentując to faktem, że łączenie funkcji europosła i szefa regionu, w kontekście przygotowań do przyszłych wyborów samorządowych i parlamentarnych, jest trudne do pogodzenia. On łączył to przez te ostatnie dwa lata, ale uznał, że warto podjąć ten krok - powiedział poseł Koalicji Obywatelskiej Piotr Borys, bliski współpracownik Schetyny.

Jego zdaniem oznacza to zmianę jakościową dla dolnośląskiej PO. - Na pewno wiele rzeczy na Dolnym Śląsku przyspieszy. I jest pytanie oczywiście o udział Grzegorza Schetyny i jego wpływ na politykę krajową po półtora roku nieobecności w Zarządzie Krajowym - dodał poseł.

Jarosław Duda został wybrany na szefa dolnośląskiej PO w 2017 roku. Wcześniej przez ponad rok był komisarzem tamtejszych struktur. Grzegorz Schetyna był ostatnio wiceprzewodniczącym partii w województwie.