Polska

Świderski: W meczu z Iranem siatkarze nie udźwignęli roli faworyta

Świderski: W meczu z Iranem siatkarze nie udźwignęli roli faworyta
"Nie udźwignęliśmy roli faworyta" - powiedział były wielokrotny reprezentant kraju, obecnie prezes Zaksy Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski po meczu polskich siatkarzy z Iranem (2:3) na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Dla biało-czerwonych mecz, który przegrali po tie-breaku 2:3 (25:18, 22:25, 22:25, 25:22, 21:23) był pierwszym na tym turnieju. Kolejnym przeciwnikiem drużyny Vitala Heynena będą w poniedziałek Włosi.

Początek mieliśmy bardzo dobry, ale później mieliśmy problemy. Najpierw lekkie, które potem zmieniły się w poważne. Myślę, że Iran pokazał, że nie jest taki słaby, jak to się mówiło przed tym turniejem. Niestety nie udźwignęliśmy roli faworyta. Mam nadzieję, że zostaną wyciągnięte odpowiednie wnioski - powiedział były przyjmujący.

Jego zdaniem bardzo długi sobotni pojedynek nie odbije się na dyspozycji fizycznej biało-czerwonych w poniedziałek.

Nie, właściwie dobrze, że nasza drużyna rozegrała dziś pięć setów. Pamiętajmy, że mamy kilku debiutantów. Myślę też, że taki zimny prysznic był nam potrzebny. W każdym turnieju zdarza się jeden słabszy mecz. Mam nadzieję, że takowy mamy właśnie za sobą - ocenił Świderski.

Męki Włochów

Przypomniał, że Włosi w sobotę też się "męczyli”. Pokonali co prawda Kanadyjczyków, ale dopiero 3:2.

Przyznał, że jedną z przyczyn porażki była za duża ilość tzw. błędów własnych, ale nie tylko to o tym przesądziło: Pamiętajmy, kto był po drugiej stronie siatki, na rozegraniu (Saeid Marouf Lakrani - red.). Mając piłkę potrafił wybrać wiele rozwiązań.

Podkreślił, że nawet po dobrym przyjęciu Polacy często nie potrafili skutecznie atakować.