Polska

Tokio 2020. Sensacyjna porażka Barty, Murray wycofał się z singla

Tokio 2020. Sensacyjna porażka Barty, Murray wycofał się z singla
Liderka światowego rankingu tenisistek Australijka Ashleigh Barty przegrała z zajmującą 48. miejsce w światowym rankingu Hiszpanka Sarą Sorribes 4:6, 3:6 w pierwszej rundzie igrzysk w Tokio. Z gry w singlu zrezygnował dwukrotny złoty medalista Brytyjczyk Andy Murray.

Porażka rozstawionej z numerem jeden Barty już w pierwszej rundzie jest dużą niespodzianką. Australijka w pierwszym secie dwa razy przegrała swoje gemy serwisowe, a w drugim aż trzy. Jej rywalka dała się przełamać tylko jednokrotnie w każdym secie, co zaowocowało jej zwycięstwem.

Borykający się w ostatnim czasie z problemami zdrowotnymi Murray był zgłoszony w Tokio do singla i debla, ale lekarze odradzili mu występ w grze pojedynczej. Jestem bardzo zasmucony, ale lekarze mi zalecili, żebym z singla zrezygnował. W tej sytuacji skupię się na deblu - powiedział Murray, mistrz olimpijski z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016).

W pierwszej rundzie walki o trzecie złoto igrzysk Murray miał się zmierzyć z Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassimem. W turniejowej drabince zastąpił go Australijczyk Max Purcell.

W deblu partnerem Murraya jest Joe Salisbury.