Polska

Utrudnienia w dziesięciu bankach. "Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej"

Utrudnienia w dziesięciu bankach.

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej oraz problemy w realizacji płatności w internecie. To niektóre utrudnienia czekające w najbliższych dniach na klientów części banków. Powodem są zaplanowane prace serwisowe.

ING Bank Śląski

Utrudnienia czekają na klientów ING Banku Śląskiego. Z soboty na niedzielę, w godzinach 0.00-5.30, nie będzie można m.in. realizować płatności w internecie potwierdzane jednorazowo kodem SMS, aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN, wykonać przelewu z rachunku karty kredytowej oraz realizować operacji na kartach w bankowości elektronicznej.

Dodatkowo w nocy z niedzieli na poniedziałek, w godzinach 0.01-0.20, mogą wystąpić chwilowe problemy z wpłatami kartą w bankomatach ING oraz sieci Planet Cash. "Wrzutnie pozostaną wtedy dostępne, ale transakcje zaksięgujemy na koncie później - do 12.00 w poniedziałek" - wyjaśniono.

Prace serwisowe zaplanowano także w nocy z środy na czwartek, w godzinach 0.00-5.00. W związku z tym, klienci mogą mieć problem z dostępem do m.in. bankowości internetowej Mojego ING i aplikacji Moje ING mobile, płatnościami Blik, płatnościami 3DSecure. Ponadto mogą występować problemy w realizacji transakcji kartami.

"Jeśli możesz, skorzystaj z naszej oferty lub zrób zakupy internetowe poza godzinami niedostępności" - radzą przedstawiciele ING Banku Śląskiego.

BNP Paribas

W piątek i sobotę wystąpią ograniczenia w funkcjonalności działania systemów GOonline i [email protected] oraz aplikacji GOmobile i GOmobile Biznes. Powodem są prace serwisowe.

W piątek od godziny 21.00 do soboty do godziny 10.00 nie będą na bieżąco realizowane wybrane operacje np. zakładanie i modyfikacja lokat, edycja danych teleadresowych, aktualizacja salda, aktualizacja historii transakcji, podgląd harmonogramów spłat kredytów oraz dyspozycje kartowe.

Jednocześnie przedstawiciele BNP Paribas zapewnili, że w tym czasie płatności kartą i dostęp do bankomatów będą działały bez zakłóceń.

Bank Millennium

W nocy z piątku na sobotę od północy do godziny 2.00 niedostępna będzie aplikacja mobilna oraz bankowość internetowa Millenet. Jak poinformowano w komunikacie, w tym czasie dostępne będą płatności kartami (np. na stacji benzynowej) oraz zastrzeganie kart.

Przedstawiciele Banku Millennium zachęcają do wcześniejszego wykonania planowanych operacji.

Getin Bank

W nocy z poniedziałku na wtorek, od godziny 1.00 do 3.30, będą prowadzone prace techniczne. W tym czasie nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i bankowości mobilnej.

BOŚ Bank

W piątek od godziny 22.00 do godziny 12.00 w sobotę, mogą być niedostępne system i aplikacja mobilna BOŚBank24 oraz usługa mojeID i TeleBOŚ.

Idea Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi w piątek od godziny 22.00 do godziny 3.00 w sobotę nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej.

Credit Agricole

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 0.00 do 10.00, nie będą dostępne serwisy CA24, automatyczny serwis telefoniczny, płatności internetowe oraz Blik. W tym czasie klienci banku nie będą otrzymywali powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą.

"Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej. Karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę" - radzą przedstawiciele Credit Agricole.

Bank Pocztowy

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 4.00-8.00, wystąpi brak możliwości przyłączania kart do portfela cyfrowego oraz możliwości dokonania płatności kartą w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure.

Nest Bank

W piątek od godziny 23.00 do godziny 7.00 w sobotę bankowość internetowa i aplikacja mobilna działać będą w trybie przyjmowania zleceń. Oznacza to, że zlecenia (np. zlecenie przelewu) zostaną zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac.

Ponadto w tym czasie niedostępna będzie usługa Blik, nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych oraz doładowania telefonu komórkowego oraz niedostępne będą płatności za zakupy internetowe.

Toyota Bank

W poniedziałek, w godzinach 6.00-7.00, odbędą się prace serwisowe infrastruktury technicznej banku. W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w autoryzacjach transakcji kartą.