Polska

W Izraelu po raz pierwszy od dawna ponad 10 tys. zakażonych Covid-19

W Izraelu po raz pierwszy od dawna ponad 10 tys. zakażonych Covid-19
W Izraelu, najbardziej zaszczepionym kraju świata, notuje się wzrost liczby zakażeń. Po raz pierwszy od czterech miesięcy zanotowano tu ponad 10 tys. osób zakażonych Covid-19 - poinformowało izraelskie ministerstwo zdrowia.

81 Izraelczyków jest w poważnym stanie, a 23 w krytycznym.

Z 75 654 osób przetestowanych w czwartek, u 1263 wykryto Covid-19. w Izraelu wyzdrowiało łącznie 840 801 zakażonych koronawirusem, 6 457 zmarło. W piątek wykryto dodatkowych 767 zakażeń.

Izrael zachęca do szczepień

Według rządowego planu mającego na celu uszeregowanie jednostek lokalnych według wskaźników infekcji, jeden izraelski region jest obecnie "czerwony", 15 "pomarańczowych", a 57 "żółtych".

W piątkowym wywiadzie dla radia wojskowego dr Arnon Shahar, który zasiada w radzie doradzającej rządowi w kwestii walki z koronawirusem, powiedział: Spodziewamy się dodatkowych fal zakażeń, jeszcze przed zimą.

Im więcej jest zaszczepionych ludzi, tym bardziej możemy ograniczyć zachorowalność. Badania mogą wydawać się zagmatwane, ale ta szczepionka (Pfizera) jest skuteczna. Nie możemy mówić o odporności stadnej, dopóki wszystkie grupy wiekowe nie będą mogły być zaszczepione - powiedział dr Sharar.