Polska

Wielka sieć handlowa zatrudni ponad 2,6 tysiąca osób w Polsce

Wielka sieć handlowa zatrudni ponad 2,6 tysiąca osób w Polsce

Sieć Lidl Polska w najbliższych miesiącach planuje zatrudnić ponad 2,6 tysiąca osób. Wcześniej zatrudnienie około 600 pracowników w tym roku zapowiedziała spółka Aldi.

Sieć Lidl w najnowszym komunikacie zapowiedziała, że "w najbliższych miesiącach stworzy ponad 2600 nowych miejsc pracy" w Polsce. Obecnie zatrudnionych jest tam blisko 24 tys. osób.

Biuro prasowe firmy wskazało, że od marca 2021 roku pracownicy sklepów, rozpoczynający swoją karierę, będą zarabiać od 3550 zł brutto do 4350 zł brutto.

"Natomiast już po roku pracy pracodawca gwarantuje podwyżkę płacy do poziomu od 3 650 zł brutto do 4 550 zł brutto, a po dwóch latach stażu wynagrodzenie wzrasta do poziomu od 3 900 zł brutto do 4 800 zł brutto" - dodano w komunikacie.

Nowe sklepy

W ubiegłym tygodniu otwarcie około 45 sklepów w 2021 roku zapowiedziało Aldi. Nowe placówki mają pojawić się w województwach: pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim oraz podlaskim. Sieć planuje także zatrudnić około 600 osób w tym roku. Aktualnie Aldi posiada 168 sklepów w całej Polsce.

Z kolei biuro prasowe Biedronki poinformowało niedawno, że w ciągu pierwszych trzech kwartałów ubiegłego roku na mapie Polski otwarto 52 nowe sklepy. Obecnie sieć liczy ponad 3,1 tys. placówek.

Pod koniec roku największa sieć handlowa w Polsce informowała też o podwyżkach. Osoby początkujące, zatrudnione w Biedronce na pełny etat na stanowisku sprzedawcy-kasjera, mogą zarobić – w zależności od lokalizacji – od 3250 zł do 3600 zł brutto. W tej kwocie została wliczona nagroda za obecność, co oznacza brak nieplanowanych nieobecności w ciągu miesiąca.

Jak wskazywano wówczas, pracownicy sklepów sieci standardowo mogą też liczyć na podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim roku pracy. W przypadku doświadczonych sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy w Biedronce wysokość miesięcznych zarobków od stycznia 2021 roku wyniesie od 3400 zł w mniejszych miejscowościach do 3850 zł brutto w największych miastach.

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, zatrudnia łącznie ponad 70 tys. osób.

Także Carrefour pochwalił się rozwojem sieci sklepów convenience w Polsce. "W ostatnim kwartale 2020 r., pomimo trudności związanych z ograniczeniami epidemiologicznymi, sieć uruchomiła 12 nowych sklepów: 9 Carrefour Express convenience i 3 Globi. Dzięki temu w sieci Carrefour działa już 687 sklepów osiedlowych" - mogliśmy przeczytać w styczniowym komunikacie.