Polska

Wielkopolskie: W wypadku ranna ośmioosobowa rodzina

Wielkopolskie: W wypadku ranna ośmioosobowa rodzina

Wielkopolskie: W wypadku ranna ośmioosobowa rodzina

WIADOMOŚCI LOKALNE
13 minut temu

W nocy z soboty na niedzielę, w wypadku busa koło Budzynia (woj. wielkopolskie), ranna została ośmioosobowa rodzina, w tym dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat. Kierowca uderzył w przydrożne drzewo. Droga krajowa nr 11 jest zablokowana.

St. asp. Beata Luberska z KPP w Chodzieży przekazała w niedzielę, że w wypadku, do którego około północy na 214 km drogi krajowej nr 11, ranni zostali rodzice i ich sześcioro dzieci w wieku od trzech miesięcy do 12 lat. - Dzieci są ciężej ranne - zaznaczyła policjantka.

Według ustaleń policjantów pochodząca z Wielkopolski rodzina wracała z jednodniowej wycieczki nad morze. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi. - Kierowca Opla Vivaro jadąc od strony Chodzieży w kierunku Poznania, z nieznanych dotąd przyczyn, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu trwają czynności w celu ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia - powiedziała Luberska.

Użyto specjalistycznego sprzętu

Dodała, że kierujący Oplem był trzeźwy, ale policjanci sprawdzą czy nie był pod wpływem środków odurzających. O wypadku została powiadomiona prokuratura.

Poszkodowani w wypadku trafili do szpitali w Chodzieży i Pile. Luberska dodała, że do uwolnienia rannych z wraku auta strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu.

Droga krajowa nr 11 jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz. 5 rano.

Komentuj
Dowiedz się więcej na temat: wypadek | wielkopolskie

Reklama

Reklama

ZAKUPY