Sport

Adam Yates przebiegł maraton ze świetnym czasem

Adam Yates przebiegł maraton ze świetnym czasem

Adam Yates nie traci czasu w przerwie między sezonami. Brytyjski kolarz grupy Ineos-Grenadiers w miniony weekend przebiegł maraton w Barcelonie. Jego czas - 2.58,43 - dał mu 584. miejsce na około 10 tys. startujących.

29-letni Anglik zakończył kolarski sezon przed miesiącem, zajmując trzecie miejsce w prestiżowym Il Lombardia. Formy jednak nie zatracił. W niedzielę postanowił wystartować w barcelońskim maratonie i spisał się dobrze.

Yates z czasem poniżej trzech godzin

Dystans 42 km i 195 m pokonał ze średnią 4:14 na kilometr. Pozwoliło mu to uzyskać czas 2:58:43. Triumfator - Samuel Kosgei - dotarł do mety z czasem 2:06:01.

"Myślę, że skupię się jednak na jeździe na rowerze. Kilka tygodni na plaży nie było najlepszym sposobem na przygotowanie formy. I tak jestem jednak szczęśliwy" - napisał Yates w mediach społecznościowych.
Zwycięzca tegorocznego wyścigu Dookoła Katalonii nie jest jedynym kolarzem, który spróbował swoich sił w biegach długodystansowych. W ostatnim czasie Wout van Aert wystartował w Antwerpii na dystansie 10 mil, uzyskując czas 1:11:11 (4:25/km).

Drogę w przeciwnym kierunku przebył z kolei Michael Woods. Zanim Kanadyjczyk z Israel Start-Up Nation na stałe trafił do kolarstwa, próbował swoich sił w biegach średniodystansowych.