Albania - Polska. O której godzinie mecz w Tiranie?

Albania - Polska już wieczorem. W Tiranie Biało-Czerwonych czeka kluczowy mecz eliminacji mistrzostw świata 2022. Starcie to może zdecydować o drugim miejscu w grupie I. O której dzisiaj mecz?

Teoretycznie Polacy wciąż mogą zająć pierwsze miejsce i bezpośrednio awansować na mundial, ale w praktyce czeka ich walka o drugą pozycję, dającą prawo gry w dwustopniowych barażach. Kluczowy w tym kontekście będzie wtorkowy mecz z Albanią w Tiranie.

Albania - Polska: o której mecz?

Pierwszy gwizdek francuskiego sędziego Clementa Turpina o godzinie 20.45. Relacja na żywo "minuta po minucie" w eurosport.pl.

Biało-Czerwoni mogli podchodzić do niego z drugiej pozycji w grupie. Stałoby się tak, gdyby w sobotę w 7. kolejce eliminacji pokonali San Marino, a Albańczycy w równolegle toczonym spotkaniu stracili punkty na Węgrzech. O ile , o tyle nie został spełniony drugi warunek. Niespodziewane zapewnił Albańczykom napastnik angielskiego Southamptonu Armando Broja w 80. minucie.

- Na pewno to wielki sukces wygrać oba spotkania z Węgrami, ale musimy zachować spokój i skupić się na Polsce. Niczego jeszcze nie osiągnęliśmy, choć fajnie, że jesteśmy w grze o drugie miejsce - powiedział po meczu selekcjoner reprezentacji Albanii Edoardo Reja.

Eliminacje MŚ: tabela grupy I

Przed ósmą kolejką w grupie I eliminacji do katarskiego mundialu Albania z 15 punktami zajmuje drugie miejsce o punkt wyprzedzając Polskę. Wszystko wskazuje, że między tymi ekipami rozegra się walka o drugą pozycję, uprawniającą do walki o awans w barażach. Wyraźnie prowadzi niepokonana Anglia - 19 pkt.

01-29

Do Kataru zakwalifikują się zwycięzcy każdej z 10 grup. Drużyny, które w grupach eliminacyjnych zajmą drugie miejsca, o prawo gry na mundialu będą walczyły w dwustopniowych barażach.

Bilans meczów Polska - Albania

Biało-Czerwoni mają bardzo korzystny bilans z Albanią. Dotychczas w 12 meczach zanotowali osiem zwycięstw, trzy remisy i tylko jedną porażkę - w 1953 roku w Tiranie 0:2.

Chociaż , to jednak długimi fragmentami to rywal był groźniejszy. Polacy zaś popisali się niebywałą skutecznością - oddali cztery celne strzały na bramkę Albańczyków i każdy przyniósł gola.

- To kluczowe spotkanie. Musimy zdobyć punkty, a to, czy zdołamy, zależy od nas. Takie mieliśmy nastawienie w poprzednich meczach i tak podejdziemy do starcia z Albanią. Jedziemy tam, aby wygrać. Nie jedziemy po remis. Najważniejsza jest mentalność. My nie czekamy na to, co zrobi przeciwnik - podkreślił trener Sousa.

- Do Albanii jedziemy z podniesionymi głowami. Wygraliśmy z tym rywalem u siebie 4:1. Jedziemy tam z podniesionymi głowami i pewnością siebie, bo wiemy, na co nas stać, jakich mamy zawodników. Na pewno trener przygotuje na świetny plan na ten mecz, a my go zrealizujemy w stu procentach i przywieziemy trzy punkty, bo to jest najważniejsze - zapowiedział autor piątego gola w sobotnim meczu Polaków Krzysztof Piątek.

Oprócz wtorkowego meczu Biało-Czerwonych w tych eliminacjach czekają jeszcze listopadowe potyczki - wyjazdowa z Andorą i na własnym stadionie z Węgrami. Następnymi rywalami Albańczyków będą zaś Andorczycy i Anglicy.