Awaryjny rywal Hurkacza. Węgier przegrał z kontuzją

Rozpoczął się kolejny dzień rywalizacji na olimpijskich arenach w Tokio. Na brak emocji z występami Polaków nie będziemy narzekać.

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż

Koniec meczu koszykarzy 3x3. Polacy przegrali z Serbią 12:15. Nie wytrzymali końcówki tego spotkania. Jeszcze dziś zagrają z Rosją.

Informacja z ostatniej chwili. Hubert Hurkacz będzie miał łatwiejsze zadanie w I rundzie turnieju olimpijskiego. Marton Fucsovics wycofał się z powodu kontuzji barku. Węgier to 38. tenisista rankingu ATP. W ostatniej chwili zastąpi go nr 417 Luke Saville z Australii. Mecz o godz. 6 czasu polskiego.

Koniec meczu Linette Sabalenka. Polka uległa w drugim secie 1:6 i odpadła z turnieju indywidualnego.

Serbowie dogonili Biało-Czerwonych. 11:11 i nerwowa końcówka.

Świetny początek polskich koszykarzy. Prowadzą 9:5!

Judoczka Agata Ferenc przegrała po długiej dogrywce z Larissą Pimentą z Brazylii w 1/16 finału w kategorii do 52 kilogramów.

Wreszcie wygrała gema Linette! Wciąż przegrywa jednak 1:3.

Za moment do gry wrócą również koszykarze 3x3. Przypomnijmy, że wczoraj Polacy przegrali z Łotwą, a potem pokonali Japonię. Dziś ich rywalami będą Serbia i Rosja.

Tymczasem Patrycja Adamkiewicz przegrała w 1/8 finału z Chinką Lijun Zhou w turnieju taekwondo do 57 kilogramów. Polka wciąż ma jeszcze szanse na awans z repasaży.

Jest już 0:2 w drugim secie i zanosi się, by Polka zdołała odwrócić losy tego spotkania. Białorusinka wygląda dużo lepiej, a przede wszystkim popełnia mniej błędów.

Grała do końca poznanianka w pierwszym secie, długo walczyła, ale bezskutecznie. Partię przegrała 2:6.

Złości się teraz Linette. Kilkukrotnie uderzyła rakietą o kort. Ucieka Polce ten set. Białorusinka prowadzi 5:2.

Niedobrze. Linette przełamana po raz drugi. Przegrywa 2:4.

Ma czego żałować Linette. Przełamała rywalkę w trzecim gemie, ale w kolejnej partii to ona dała się zaskoczyć. Jest 2:2.

Wróćmy na chwilę do wspomnianego wcześniej boksu kobiet. Drabik niestety przegrała.

Mocne otwarcie jednej i drugiej. Wygrały gemy przy własnym serwisie. Jest 1:1.

Gramy!

Trwa rozgrzewka Linette i Sabalenki. Za chwilę zaczynamy.

Polski akcent również w boksie. Za chwilę walkę z Tursunoy Rakhimovą stoczy Sandra Drabik (kat. do 51 kg).

Sklasyfikowana na 45. miejscu Linette rzecz jasna nie będzie faworytką. Igrzyska rządzą się jednak swoimi prawami.

Wielkimi krokami zbliżają się tenisowe emocje. Już o godz. 4.00 Magda Linette zagra z trzecią zawodniczką światowego rankingu, Białorusinką Aryną Sabalenką.

Koniec! Kantor i Łosiak wygrają drugiego seta 21:14 i triumfują w całym meczu 2:0.

Na szczęście Polacy zdołali odskoczyć. Prowadzą 16:12.

Kantor i Łosiak mają nieco większe problemy niż w pierwszym secie. Stawiają opór Japończycy. Na razie remis 10:10.

Znowu trochę mniej wesoła informacja. Klaudia Breś słabiej strzelała i nie dała rady awansować do finału. Polka kończy kwalifikacje pistoletu pneumatycznego na 21 miejscu.

Wioślarze również nie próżnują. Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn - Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski - zdecydowanie wygrała swój repasaż. To oznacza, że są w półfinale.

Za to nasi siatkarze plażowi zrobili pierwszy krok w kierunku zwycięstwa na inaugurację. Wygrali pierwszego seta 21:15!

Niestety nie mamy dobrych informacji. Jelińska żegna się z rywalizacją we florecie. Uległa utytułowanej Rosjance 8:15.

Dobry początek Biało-Czerwonych. Prowadzą w pierwszym secie 7:5.

Kantor i Łosiak zaczynają mecz!

Na planszę wyszła już Jelińska. Czeka ją piekielnie trudne zadanie. Przeciwniczką mistrzyni olimpijska z Rosji.

Tymczasem kolejne 96 punktów Breś. Ma szansę awansować do finału. Potrzebuje dwóch równie solidnych serii.

Minuty dzielą nas już od pierwszego meczu polskich siatkarzy plażowych. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor będą faworytami w starciu z reprezentantami gospodarzy. Liczymy, że dadzą radę.

Poprawia się Polka o jeden punkt w następnej serii. Dzięki temu zajmuje już 10. lokatę.

Mamy też wiadomści ze strzelnicy. Klaudia Breś w drugiej serii kwalifikacji pistoletu pneumatycznego uzyskała 96 punktów. Polka plasuje się w okolicach 20. pozycji.

Śpieszymy też z kolejną informacją. W drugiej rundzie polska florecistka zmierzy się z liderką światowego rankingu Inną Derigłazową. Pojedynek zaplanowano na godz. 2.55.

Martyna Jelińska wygrała swój pojedynek 15:12 i jest w kolejnej rundzie. Świetnie zaczął się ten dzień dla Biało-Czerwonych!

A to zupełna nowość na igrzyskach - deskorolka.

Wystartują w nich reprezentanci Polski. W strzelectwie Klaudia Breś i Aleksandra Jarmolińska, zaś w szermierce zaprezentuje się Martyna Jelińska. Trzymamy kciuki!

Już za kilka minut rozpoczną się pierwsze konkurencje trzeciego dnia igrzysk.

Tokio powoli budzi się do życia.

Dziś możemy również zdobyć pierwszy medal w Tokio. Po cichu liczymy na Niewiadomą, która na trasę wyścigu ze startu wspólnego wyruszy o godz 6.00. Najlepszą polską kolarkę będą wspierały Anna Pilchta i Marta Lach.

Kolejne dwa mecze rozegrają koszykarze 3x3, w wyścigu ze startu wspólnego kolarek pojedzie Katarzyna Niewiadoma, a Magda Linette i Hubert Hurkacz rozpoczną rywalizację w tenisowym singlu.

Witamy i zapraszamy na kolejny dzień zmagań na igrzyskach w Tokio. W niedzielę na pewno nie zabraknie emocji związanych z występami Biało-Czerwonych.