Sport

Azcona historycznym zwycięzcą 1. rundy Pure ETCR

Azcona historycznym zwycięzcą 1. rundy Pure ETCR

Ruszyła zupełnie nowa seria Pure ETCR. Pierwszym zwycięzcą został Mikel Azcona. Dwunastu kierowców ścigało się na torze Autodromo di Vallelunga położonym niedaleko Rzymu. Transmisje w Eurosporcie oraz Eurosport Playerze.

Za nami pierwszy weekend nowej serii samochodów elektrycznych Pure ETCR. Sezon złożony jest z pięciu rund. Pierwsza z nich odbyła się na torze Autodromo Vallelunga niedaleko Rzymu.

Początek w sobotę, finały w niedzielę

Na starcie stanęło dwunastu kierowców, którzy zostali podzieleni na dwie sześcioosobowe grupy. Zawodników do losował komputer.

W sobotę odbyły się dwie rundy. W pierwszej z nich kierowcy rywalizowali trójkami. W drugiej walczyli ze sobą dwójkami: zwycięzcy z pierwszej rundy, kierowcy z drugich i trzecich miejsc.

Liderami byli Mikel Azcona i Mattias Ekstroem, którzy wygrali swoje grupy.

W niedzielę odbyła się 3. runda i superfinały A i B. Trzecia runda to jazda indywidualna na czas, która jest odpowiednikiem kwalifikacji.

Dzieki uzyskanym czasom kierowcy trafiali odpowiednio do superfinału A lub B. Każdy startował pojedynczo i miał do przejechania 6 okrążeń. – Bardzo ważne, aby w odpowiedni sposób korzystać z mocy swojego samochodu – wyjaśniali eksperci Eurosportu.

Trzech kierowców nie ukończyło Superfinału A

W każdym wyścigu finałowym wzięło udział po 6 kierowców.

W superfinale A do mety dojechało tylko trzech. Wygrał Azcona, drugi był Jordi Gena, a trzeci Rodrigo Baptista. – Nie było to łatwe. Musiałem dać z siebie wszystko. Wyścig był bardzo trudny i wyczerpujący. Szybko wyczułem samochód, dlatego byłem w stanie wyprzedzić rywali – powiedział szczęśliwy zwycięzca.

Superfinał B wygrał Jean Karl Vernay. Kolejna runda Pure ETCR odbędzie się w lipcu.