Bolesna lekcja tenisa. Linette odpadła w pierwszej rundzie

Magda Linette już w 1. rundzie odpadła z rywalizacji singlistek na turnieju olimpijskim w Tokio. W niedzielę nad ranem naszego czasu Polka szybko przegrała w dwóch setach z Białorusinką Aryną Sabalenką 2:6, 1:6.

Po udanym otwarciu i liczono, że w ślad za najlepszą polską singlistką pójdzie również Magda Linette. Poznanianka nie miała jednak szczęścia w losowaniu, trafiając już na początku na trzecią tenisistkę rankingu WTA.

Rywalka poza zasięgiem

Z Sabalenką w przeszłości mierzyła się tylko raz. W 2018 roku w 1/8 finału turnieju WTA w Tiencinie Polka gładko przegrała w dwóch setach 1:6, 3:6.

Tym razem również to Białorusinka niepodzielnie rządziła na korcie w Tokio, choć to Linette jako pierwsza doprowadziła w niedzielę do przełamania. Dokonała tego już w trzecim gemie, który Sabalenka rozpoczęła od błędów serwisowych. Nasza reprezentantka prowadziła wówczas 2:1, lecz w pierwszym secie nie zdziałała już więcej.

Trzecia rakieta świata po przegraniu własnego podania trzykrotnie przełamała zawodniczkę z Poznania, zamykając tę partię wygraną 6:2 w zaledwie 30 minut.

Agresywnie grająca faworytka nie zwalniała tempa także w drugiej partii, w której szybko zbudowała prowadzenie 3:0. Licząc z poprzednim setem reprezentantka Białorusi wygrała łącznie aż osiem gemów z rzędu.

Linette po długiej i zaciętej walce wreszcie przełamała serię przeciwniczki. Mimo niekorzystnego wyniku starała się ambitnie walczyć o każdą piłkę, ale w starciu z zawodniczką tej klasy po prostu brakowało jej argumentów. Od stanu 1:3 w drugiej odsłonie Polka znów nie miała wiele do powiedzenia, przegrywając trzy kolejne gemy i cały mecz 2:6, 1:6 w godzinę i 10 minut.

Tenis. Linette - Sabalenka, 1. runda (niedziela, godz. 4.00)