Sport

Co dalej z Novakiem Djokoviciem? Cztery możliwe scenariusze

Co dalej z Novakiem Djokoviciem? Cztery możliwe scenariusze

Novak Djoković usłyszał, że jego wiza ponownie została anulowana. Serb planował wystąpić w rozpoczynającym się 17 stycznia turnieju Australian Open bez wymaganego prawem szczepienia, na podstawie specjalnego zwolnienia medycznego. Co dalej? Na ten moment możliwe są cztery scenariusze.

Australijski minister do spraw imigracji Alex Hawke podjął decyzję o anulowaniu wizy Djokovicia, a uzasadnił ją "interesem publicznym". Ponadto zaznaczono, że wiza nie tylko została anulowana po raz drugi, ale nie będzie mógł się o nią ubiegać również przez następne trzy lata.

Co w tej sytuacji może zrobić Djoković i jak wyglądają możliwe scenariusze?

Zrezygnuje czy będzie walczył?

Specjalizująca się w prawie reporterka Karen Sweeney z Australian Associated Press przedstawia cztery możliwe rozwiązania:

1. Djoković akceptuje decyzję i wsiada do samolotu, tym samym rezygnując z obrony tytułu w Australian Open.

2 i 3. Djoković odwołuje się, prosi sąd o rozpatrzenie decyzji ministra. Sprawa kończy się po jego myśli, może zostać i grać lub nic się nie zmienia i opuszcza Australię.

4. Djoković odwołuje się i sąd przyznaje mu rację, ale rząd składa apelację. Wówczas musi zapaść decyzja, czy nadal obowiązuje nałożony na niego zakaz imigracyjny oraz czy może na tej podstawie grać w Australian Open.

Tenisista i jego przedstawiciele na razie nie wypowiedzieli się na temat kolejnych kroków.