Dania sieje postrach w Europie. Niesamowity bilans w eliminacjach

Reprezentacja Danii nie przestaje zachwycać w eliminacjach do mistrzostw świata w 2022 roku. We wtorek Skandynawowie pokonali w Kopenhadze Izrael 5:0 (3:0) i z kompletem zwycięstw w sześciu meczach prowadzą w tabeli grupy F. Awans na mundial w Katarze mają na wyciągnięcie ręki.

Bilans Czerwono-Białych wygląda imponująco. Nie dość, że pochwalić się mogą 18 punktami, to jeszcze nie stracili choćby jednej bramki, strzelając przy okazji 22 gole. Takim osiągnięciem nie może pochwalić się żadna inna europejska drużyna.

Rozbili wiceliderów

We wtorek rywalami Duńczyków byli reprezentanci Izraela, którzy wygrali trzy ostatnie mecze, w tym w sobotę 5:2 z Austrią. Wicelider w Kopenhadze był jednak bezradny.

Gospodarze już do przerwy prowadzili różnicą trzech goli po trafieniach Yussufa Poulsena (28. minuta), Simona Kjaera (31.) i Andreasa Skova Olsena (41.). Przygniatającą przewagę mieli w celnych strzałach (8-0) oraz w posiadaniu piłki (61 proc.).

W drugiej połowie tempa już tak nie forsowali, a mimo to powiększyli prowadzenie. W 58. minucie do siatki gości trafił Thomas Delaney, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Andreas Cornelius.

Po sześciu z dziesięciu serii spotkań w grupie F tylko katastrofa mogłaby odebrać Duńczykom pierwsze miejsce i bezpośredni awans do mistrzostw świata. Druga Szkocja (we wtorek pokonała na wyjeździe 1:0 Austrię) traci do nich siedem punktów, a trzeci Izrael osiem.

To właśnie postawa czwartych Austriaków, którzy uzbierali dotąd ledwie siedem punktów, jest największą niespodzianką.

Dania - Izrael 5:0 (3:0)
Poulsen (28.), Kjaer (31.), Skov Olsen (41.), Delaney (58.) i Cornelius (90+1.)