Sport

Djoković już o krok od tytułu. Drugi set też dla niego

Djoković już o krok od tytułu. Drugi set też dla niego

Novak Djoković? A może Daniił Miedwiediew? Kto zostanie mistrzem Australian Open 2021? W Melbourne trwa mecz o tytuł. Transmisja spotkania w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze, wynik na żywo i relacja w eurosport.pl.

Novak Djoković - Daniił Miedwiediew 7:5, 6:2 (trwa trzeci set)

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż

Djoković - Miedwiediew 6:2 (drugi set). Kolejne przełamanie, a to oznacza drugiego seta dla Djokovicia. U Miedwiediewa znów dominowały niewymuszone błędy, a pojawił się również błąd podwójny. Rosjanin na razie rozczarowuje, a Nole jest już o krok od tytułu!

Djoković - Miedwiediew 5:2 (drugi set). Djoković ma, co chciał. Co prawda we własnym gemie serwisowym oddał rywalowi trzy piłki, ale na tyle mógł sobie pozwolić. Decydujący punkt zdobył wygrywającym podaniem. Wściekły Miedwiediew połamał rakietę.

Djoković - Miedwiediew 4:2 (drugi set). Wyjątkowo szybki gem dla Miedwiediewa. Ale wynikało to z faktu, że Djoković o niego nie walczył. Wyraźnie chce się skupić na własnym serwisie i obronie przewagi przełamania.

Djoković - Miedwiediew 4:1 (drugi set). Czwarty z rzędu gem dla Djokovicia. Tym razem wielkiej historii nie było. Pierwsza rakieta świata po prostu bezlitośnie wykorzystała przewagę serwisu.

Djoković - Miedwiediew 3:1 (drugi set). Trwa kapitalna passa Djokovicia! Serb zgarnia drugie z rzędu przełamanie, a Miedwiediew jest w tym fragmencie potwornie rozregulowany. Popełnia błędy, które kosztują bardzo drogo. Za moment może nie mieć już czego zbierać w tym secie.

Djoković - Miedwiediew 2:1 (drugi set). Miedwiediew ma czego żałować. Ten gem serwisowy Djokovicia idealny nie był, wywiązywały się długie wymiany, ale w kluczowych momentach Rosjanin popełniał błędy.

Djoković - Miedwiediew 1:1 (drugi set). Djoković nie chciał czekać! Momentalnie odbiera brejka i znów jest remis! Serb w tym gemie doskonale odczytywał kierunki serwisu Miedwiediewa, czym stawiał się w doskonałych sytuacjach w wymianach.

Djoković - Miedwiediew 0:1 (drugi set). Wymarzony początek dla Miedwiediewa, który przełamuje już w pierwszym gemie drugiego seta! Djoković tym razem rozdawał prezenty, jakby odczuwając jeszcze trudy premierowej partii.

Djoković - Miedwiediew 7:5 (pierwszy set). Djoković przełamuje w kluczowym momencie i ma wygranego seta! Na 40:0 wyszedł po trzech wybornych akcjach, w tym jednym genialnym minięciu. Miedwiediew ratował się jeszcze dwoma skutecznymi serwisami, ale przy trzeciej piłce setowej trafił w siatkę. Djoković bliżej tytułu!

Djoković - Miedwiediew 6:5 (pierwszy set). Djoković bez najmniejszych problemów zgarnia szóstego gema. Pierwszy set rozstrzygnie się już za moment, jeśli Serb przełamie lub czeka nas tie-break.

Djoković - Miedwiediew 5:5 (pierwszy set). Błyskawiczny gem na sucho dla Rosjanina. Djoković nawet nie miał okazji podjęcia walki i jesteśmy coraz bliżej tie-breaka.

Djoković - Miedwiediew 5:4 (pierwszy set). Pierwszy wygrany punkt przez Miedwiediewa zwiastował problemy Djokovicia, ale tych Serb uniknął. Znów bardzo dobrze serwował, a gema zgarnął po błędzie bekhendowym przeciwnika.

Djoković - Miedwiediew 4:4 (pierwszy set). Mecz zaczyna przybierać taki obraz, jakiego można było się spodziewać przed rozpoczęciem. Dużo jest gry zza linii końcowej i potężnych uderzeń kończących, a gemy wpadają na konto tego, który akurat serwuje. Tym razem nie zagrożony był Miedwiediew.

Djoković - Miedwiediew 4:3 (pierwszy set). Tym razem gem gładko wygrany przez serwującego Djokovicia. Zakończył się po efektownej akcji przy siatce. Miedwiediew bardzo efektownie próbował mijać po linii, ale Serb zdążył z precyzyjnym wolejem.

Djoković - Miedwiediew 3:3 (pierwszy set). Teraz możemy już stwierdzić to z całą pewnością - Miedwiediew wrócił. Rewelacyjny gem serwisowy. Same dobre decyzje, same precyzyjne uderzenia i jest już 3:3.

Djoković - Miedwiediew 3:2 (pierwszy set). No to finał zaczął się na dobre! Pierwsze błędy po stronie Djokovicia i Miedwiediew momentalnie to wykorzystuje. Jest przełamanie powrotne po zepsutym smeczu Serba! Ten mecz może być bardzo, bardzo długi.

Djoković - Miedwiediew 3:1 (pierwszy set). Genialny wygrywający return Djokovicia na początek, ale później rządził już Miedwiediew. Rosjanin ma pierwszego gema i chyba zaczyna łapać swój rytm.

Djoković - Miedwiediew 3:0 (pierwszy set). Ależ szybko to wszystko idzie?! Jest już 3:0, a Djoković podejmuje same trafione decyzje. Inicjatywę wypracowuje sobie potężnym serwisem i zakończenie akcji jest już tylko formalnością.

Djoković - Miedwiediew 2:0 (pierwszy set). Błyskawiczne przełamanie na koncie Djoko! Miedwiediew zaczął od piorunującego winnera forhendem, ale później Serb kapitalnie, bardzo głęboko returnował, zmusił rywala do błędów i wykorzystał drugie brejkpointa. Lider rankingu ma kapitalną zaliczkę do wygrania seta.

Djoković - Miedwiediew 1:0 (pierwszy set). Fantastycznie na początku funkcjonuje serwis Serba. Gem wygrany bardzo łatwo, z jednym straconym punktem po bekhendzie ulokowanym w siatce.

Zaczęli! Jako pierwszy podaje Serb!

Obaj panowie są już na korcie. Kilka minut rozgrzewki z piłkami i zaczynamy wielki spektakl!

Zawodnicy ci zmierzyli się dotychczas siedem razy, a bilans jest wyrównany. Cztery razy górą był lider światowego rankingu, m.in. w 1/8 finału Australian Open 2019. W ostatnim ich pojedynku, w fazie grupowej kończącego poprzedni sezon turnieju masters - ATP Finals - górą był jednak Rosjanin.

Djoković zagra dziś o 18. tytuł wielkoszlemowy, a dziewiąty w Melbourne. Będący w dobrej formie Rosjanin czeka na pierwszy taki sukces.