Dramat na boisku, piłkarz był reanimowany. Mecz przerwany

Piłkarskie święto na stadionie Parken w Kopenhadze przerodziło się w nieprawdopodobny dramat. W końcówce pierwszej połowy meczu Dania - Finlandia lider gospodarzy Christian Eriksen upadł na murawę, tracąc przytomność. Reanimowano go jeszcze na boisku. Według duńskich mediów odzyskał przytomność.

Rozgrywający Duńczyków w pewniej chwili niespodziewanie osunął się na boisko bez kontaktu z rywalem. Starał się dobiec do piłki skierowanej w jego stronę, lecz nagle stracił przytomność.

Rozpoczęła się akcja ratunkowa. Służby medyczne długimi minutami starały się przywrócić akcję serca. Początkowo przy kilku Duńczyków było blisko swojego kolegi, jednak po jakimś czasie wielu z nich nie mogąc sobie poradzić z emocjami, zaczęło odwracać wzrok.

Dramat rozgrywał się blisko trybun, na oczach tysięcy kibiców. W pewnym momencie duńscy piłkarze, chcąc oszczędzić fanom przykrego widoku, zasłoniło Eriksena i medyków.

Sędzia, widząc powagę sytuacji, zdecydował się w końcu odesłać pozostałych zawodników do szatni. Niedługo potem, z murawy w asyście sztabu medycznego, został zniesiony piłkarz.

Jak podaje duński serwis sport.tv2.dk Eriksen od razu trafił do ambulansu. Podkreśla się jednak, że nie są to oficjalne informacje.

Według telewizji DR1 piłkarz odzyskał przytomność.

Mecz przerwano około 43. minuty przy stanie 0:0. Ponad pół godziny później podjęto decyzję, że nie zostanie wznowiony.