Sport

Eurosport wychwycił wielki błąd arbitra w półfinale French Open. "Musiałam wygrać dwa razy"

Eurosport wychwycił wielki błąd arbitra w półfinale French Open.

To mógł być błąd na wagę finału French Open. Sędzia półfinału Pierre Bacchi uznał, że po zagraniu Marii Sakkari piłka trafiła w kort. W efekcie Barbora Krejcikova dłużej musiała walczyć o awans do finału. Jego pomyłkę udowodniono w programie "Cube" emitowanym na antenie Eurosportu. O całą sytuację zapytana została również Czeszka.

Mecz między Sakkari i Krejcikovą był niezwykle zacięty. O awansie do finału przesądził trzeci set. Przy stanie 7:6 dla Czeszki, miała ona trzy piłki meczowe. Nie zdołała wykorzystać żadnej. Wcześniej próby nerwów nie wytrzymała Greczynka.

W końcu przy stanie 8:7 dla Krejcikovej piłka po zagraniu Sakkari wylądowała poza boiskiem, a czeska tenisistka wzniosła ręce w geście triumfu. Jednak po chwili do linii podszedł sędzia główny, który stwierdził, że piłka trafiła w kort i odwołał decyzję liniowego. Oznaczało to, że późniejsza triumfatorka czwartkowego meczu musiała jeszcze powalczyć. Dopiero kolejna piłka meczowa w 18. gemie zapewniła jej zwycięstwo.

"Nie mogłam uwierzyć w tę decyzję"

W programie emitowanym na antenie Eurosportu Mats Wilander i Barbara Schett udowodnili, że sędzia Pierre Bacchi popełnił błąd. Skorzystali z technologii hawk-eye, która często jest używana w trakcie tenisowych spotkań, ale nie podczas French Open. Było widać, że piłka ewidentnie znalazła się poza kortem.

- Ta piłka była autowa, prawie 2 centymetry. Wiedziałaś o tym? Jak wytrzymałaś? – zapytała w programie "Cube" była tenisistka Schett.

- Nie mogłam uwierzyć w tę decyzję. Nie mogę powiedzieć nic złego o arbitrze, jeśli zdecydował, że piłka była w korcie, to po prostu musiałam się skupić i liczyć na to, że los się odwróci, a szczęście będzie jednak po mojej stronie – wyznała na gorąco Krejcikova.

- Musiałam wygrać dwa razy. Pomyślałam wtedy "muszę walczyć, nawet jeśli przegram, to trudno" – podkreśliła Czeszka.

- Technologia hawk-eye musi zostać wprowadzona w tenisie - skwitował Wilander.

Ostatecznie to ona wystąpi w wielkim finale po pokonaniu rywalki 7:5, 4:6, 9:7. Jej przeciwniczką będzie Anastazja Pawluczenkowa. Transmisja z sobotniego meczu w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Półfinał kobiecego French Open:

Barbora Krejcikova - Maria Sakkari 7:5, 4:6, 9:7