Sport

Ewa Swoboda kontuzjowana. Nie jedzie na igrzyska

Ewa Swoboda kontuzjowana. Nie jedzie na igrzyska

Reprezentantka Polski w biegu na 100 m Ewa Swoboda nie wystąpi na rozpoczynających się 23 lipca igrzyskach olimpijskich w Tokio. Powodem nieobecności lekkoatletki na najważniejszej imprezie jest kontuzja.

- Tak, to już oficjalna informacja: Ewa Swoboda nie poleci na igrzyska do Japonii - potwierdził wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski.

Wiceprezes PZLA wskazał jako powód kontuzję zawodniczki. Uraz odnowił się Swobodzie podczas Memoriału Kusocińskiego w Chorzowie. Lekkoatletka zainaugurowała wówczas sezon letni wynikiem 11,20. Opuszczała jednak Stadion Śląski wyraźnie utykając. Po minięciu mety konieczne było udzielenie sprinterce AZS AWF Katowice pomocy medycznej.

Osłabienie reprezentacji

- Nie będzie w związku z tą absencją zmian w składzie reprezentacji. Nie mamy już po prostu takiej możliwości - wskazał Majewski.

Swoboda miała w Tokio biegać indywidualnie na dystansie 100 m oraz wspomóc sztafetę 4x100 m. W tej drugiej konkurencji w składzie reprezentacji zapobiegawczo zgłoszona została zawodniczka rezerwowa.

Trenerka Swobody Iwona Krupa powiedziała, że na razie nie będzie komentowała sprawy udziału jej podopiecznej w igrzyskach.

Zawodniczka AZS AWF Katowice jest najszybszą polską sprinterką ostatnich lat. W karierze zdobyła m.in. tytuł halowej mistrzyni Europy w biegu na 60 m w Glasgow w 2019 roku.