Finał oddala się od Realu. Chelsea już na prowadzeniu

Real Madryt czy Chelsea? W stolicy Hiszpanii oba kluby walczą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów 2020/21. Wynik i relacja na żywo w eurosport.pl.

Real Madryt - Chelsea 0:1

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż

Świetny strzał Benzemy z 20 metrów. Francuz trafił w słupek. Pierwsza niebezpieczna akcja Realu.

Real rzucił się do odrabiania strat, ale jest bezradny. Chelsea wygląda świetnie w defensywie i tylko czeka na kolejne szanse w kontrataku.

GOOOOOLLL! Chelsea wykorzystała drugą świetną okazję. Pulisic uniknął spalonego przy prostopadłym podaniu górą od Ruedigera, a następnie przedryblował wracających obrońców Realu i na końcu bramkarza. The Blues prowadzą 1:0.

Chelsea cały czas w natarciu. Obrońcy Realu w opałach, ale na razie sobie radzą.

Kapitalna sytuacja Chelsea. Szybka kontra i Werner otrzymał podanie głową od Pulisica na piątym metrze przed bramką Courtoisa. Niestety dla The Blues trafił prosto w niego.

Pierwsze minuty dla gości, którzy często przebywają na połowie Realu. Są agresywniejsi i tradycyjnie doskonale przygotowani fizycznie.

Pierwsza groźna kontra Chelsea nie została zakończona strzałem.

Oba zespoły na razie bardzo czujnie. Nikt nie podejmuje ryzyka i nie atakuje większą liczbą piłkarzy.

Półfinał rozpoczęty!

Gospodarze i goście zakończyli już także rozgrzewkę.

Obie ekipy od dawna już na stadionie.

Dzisiejszy mecz na Alfredo di Stefano Stadium poprowadzi holenderski sędzia Danny Makkelie.

Z ostatnich ośmiu półfinałów Ligi Mistrzów rozegranych u siebie Real wygrał pięć. W połowie z nich nie stracił gola.

Czy Real znów zachowa czyste konto? W ostatnich 30 meczach dokonał tego aż 15 razy.

Trener Tuchel nie mógł skorzystać jedynie z Mateo Kovacicia (kontuzja uda).

Lista nieobecnych dłuższa po stronie Realu. Trener Zidane nie mógł skorzystać z Lucasa (kontuzja kolana), Ferlanda Mendy'ego (kontuzja łydki), Sergio Ramosa (kontuzja mięśnia brzuchatego łydki), Federica Valverde (choroba).

Znamy oficjalne składy na dzisiejszy mecz!

Królewscy znów jednak zaczęli się potykać w lidze hiszpańskiej. 10 kwietnia pokonali Barcelonę 2:1 i wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze. Później jednak przydarzyły się dwa bezbramkowe remisy - z Getafe oraz z Betisem Sewilla w sobotę.

Tuchel potrafił przechytrzyć defensywnie usposobionego trenera Atletico Diego Simeone, a teraz w pole spróbuje wyprowadzić Zinedine'a Zidane'a. Jego Real dla odmiany fazę grupową przebrnął z olbrzymim wysiłkiem, ale w fazie pucharowej odżył. Nie miał żadnych problemów z wyeliminowaniem Atalanty Bergamo i Liverpoolu.

Pod wodzą trenera Thomasa Tuchela, który objął zespół w styczniu, londyńczycy bardzo poprawili grę w obronie. Niemiecki szkoleniowiec w poprzednim sezonie do finału LM doprowadził Paris Saint-Germain. W grudniu niespodziewanie został jednak zwolniony. W 127 meczach z nim w roli trenera drużyna odniosła 95 zwycięstw, ale był coraz bardziej skonfliktowany z władzami PSG.

Dotarcie do tego etapu nie jest sensacją w przypadku żadnej z tych drużyn, choć na Chelsea przed rozpoczęciem rozgrywek pewnie mało kto stawiał. "The Blues" jednak nawet gdy mieli kryzys w Premier League, to w Lidze Mistrzów spisywali się bez zarzutu. Bez porażki przebrnęli fazę grupową, a w 1/8 i 1/4 finału bezlitośnie wypunktowali rywali (odpowiednio Atletico Madryt i FC Porto).