Francuski bramkarz staranował rywala. "Nokaut po gwałtownym ataku"

Francuski bramkarz staranował rywala.

W końcu sędziowie zaczęli reagować na niebezpieczne i nieprzemyślane wyjścia bramkarzy do dośrodkowań. W 27. minucie meczu Portugalia – Francja Hugo Lloris staranował we własnym polu karnym Danilo i za swoją nieodpowiedzialną interwencję ukarany został żółtą kartką, a Trójkolorowi rzutem karnym.

Hiszpański sędzia Antonio Mateu Lahoz nie zastanawiał się ani chwili, widząc jak francuski bramkarz z całym impetem wpada w próbującego oddać strzał głową Portugalczyka. W tej sytuacji nie musiał nawet korzystać z pomocy VAR.

29-letni pomocnik mocno ucierpiał, będąc trafionym łokciem i barkiem. Długo nie podnosił się z murawy i wcale nie było oczywiste, że do gry wróci. Na szczęście po interwencji służb medycznych zdołał ponownie pojawić się na boisku, choć na początku sprawiał wrażenie zamroczonego.

"Danilo znokautowany po tym gwałtownym ataku. Lloris bardzo się spóźnił" - odnotowali dziennikarze francuskiego oddziału Eurosportu.

Karny zamieniony na gola

Kapitana Trójkolorowych za bezpardonowy atak po dośrodkowaniu Joao Moutinho arbiter ukarał indywidualnie, a karę poniósł również cały zespół.

W 31. minucie rzut karny na gola na 1:0 zamienił Cristiano Ronaldo, dla którego była to już czwarta bramka w tym turnieju.

Danilo dograł pierwszą połowę, a na drugą już nie wyszedł. Jego miejsce na boisku zajął Joao Palhinha.

Pozostaje mieć nadzieję, że uraz zawodnika PSG nie okaże się poważny.