Hiszpania rozniosła Słowaków. Katastrofalny błąd bramkarza początkiem dramatu

Reprezentacja Słowacji bez awansu do fazy pucharowej Euro 2020. W swoim ostatnim meczu Słowacy przegrali z Hiszpanią w Sewilli aż 0:5. Pierwszą bramkę stracili w 30. minucie po kuriozalnym samobójczym trafieniu Martina Dubravki.

Do awansu Słowacy potrzebowali przynajmniej remisu. W powodzenie misji wywiezienia z Półwyspu Iberyjskiego punktu mogli zwątpić już w 10. minucie, gdy w ich polu karnym faulowany był Koke. Na ich szczęście fantastyczną interwencją przy strzale Alvaro Moraty z rzutu karnego popisał się Dubravka.

Z nieba do piekła

To jednak bramkarz Newcastle United był antybohaterem akcji z 30. minuty. Po strzale Pablo Sarabii z linii pola karnego piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie poszybowała pionowo w górę. Gdy spadała, Słowak próbował ją złapać, ale interweniował tak nieudolnie, że wbił ją do własnej bramki. To był początek końca marzeń o awansie.

Do przerwy Hiszpanie prowadzili różnicą dwóch goli, po trafieniu Aymerica Laporte'a w doliczonym czasie gry.

Drugie samobójcze trafienie

Natarcie na słowacką bramkę kontynuowali również w drugiej połowie. W 56. minucie trzecią bramkę zdobył dla nich Sarabia, w 67. czwartą dołożył Ferran Torres, a na koniec, w 72. minucie, samobójcze trafienie numer dwa zaliczył Juraj Kucka, wbijając piłkę do własnej siatki z linii bramkowej.

W całym meczu Słowacy nie oddali choćby jednego celnego strzału na bramkę Unaia Simona. Gospodarze strzelali w światło bramki rywali dziewięciokrotnie.

Euro 2020 nasi południowi sąsiedzi zakończyli z trzema punktami za zwycięstwo 2:1 z Polską na otwarcie. Zmagania w grupie E wygrała Szwecja (siedem punktów), przed Hiszpanią (pięć punktów). Biało-Czerwoni z jednym punktem uplasowali się na czwartym miejscu.