Hurkacz i Kubot za burtą turnieju deblistów

Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot bardzo szybko pożegnali się z deblowym turniejem olimpijskim. W sobotę polska para przegrała już w pierwszej rundzie z niemieckim duetem Alexander Zverev - Jan-Lennard Struff 2:6, 6:7 (5-7).

Polska para rozstawiona była w igrzyskach z numerem piątym. Szczęścia w losowaniu jednak nie miała. Utytułowani i doświadczeni niemieccy singliści nie mogli być łatwymi rywalami.

Polacy bez breakpointów

Zverev i Struff wykorzystali już pierwszy breakpoint, obejmując w pierwszym secie prowadzenie 3:1. Biało-Czerwoni w całym spotkaniu takiej szansy nie mieli, więc o odrobieniu strat nie mogło być mowy. Co więcej, w ósmym, niezwykle dramatycznym gemie tej odsłony stracili podanie po raz drugi.

W drugim secie przełamań już nie było, choć w czwartym gemie Niemcy nie wykorzystali trzech szans na breaka.

W tie-breaku to Hurkacz i Kubot byli pod większą presją. Od stanu 3-3 przegrali trzy kolejne wymiany i straty tej odrobić już nie zdołali.

W trwającym 91 minut spotkaniu to rywale dyktowali warunki. Zanotowali niemal czterokrotnie więcej uderzeń wygrywających, popełniając przy tym zdecydowanie mniej błędów.

Hurkacz w Tokio w niedzielę rozpocznie rywalizację w singlu, w pierwszej rundzie zmierzy się z Węgrem Martonem Fucsovicsem. Z kolei Kubot wystąpi w grze mieszanej z Igą Świątek.