Iga Świątek - Alison Riske [RELACJA]

Iga Świątek rozpoczyna sezon na kortach ziemnych. Jej rywalką w turnieju WTA w Madrycie jest Amerykanka Alison Riske. Wynik na żywo i relacja z meczu w eurosport.pl.

IGA ŚWIĄTEK - ALISON RISKE 6:1, 6:1

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż

Zapraszamy na kolejne relacje z Madrytu w Eurosport.pl

W kolejnym meczu Mutua Madrid Open Iga Świątek zmierzy się z lepszą z pary Kateryna Kozłowa - Laura Siegemund. Obie to kwalifikantki

6:1, 6:1 - to była lekcja tenisa z najwyższej półki. Mistrzyni Roland Garros do awansu do 2. rundy potrzebowała zaledwie godziny z minutami

6:1*. I to by było na tyle! Iga Świątek w efektownym stylu wygrywa drugiego seta i mecz

Piłka meczowa numer 4. Może teraz?

Jeszcze nie teraz. Riske broni wszystkie trzy meczbole, choć z dużą pomocą Igi

Trzy piłki meczowe dla Igi Świątek!

Riske serwuje, by utrzymać się w meczu...

5:1. W tym meczu już żadna krzywda Idze Świątek się nie stanie!

4:1. A jednak jest gem dla Riske. Honorowy?

Tym razem broni się Riske - bekhend po linii załatwił sprawę. Amerykanka jeszcze nie wywiesza białej flagi, choć jest już na granicy odpadnięcia

Breakpoint dla Igi Świątek. 5:0 wisi w powietrzu!

4:0. Najpierw Iga się obroniła, potem Alison pomogła. Świątek pewnie kroczy po awans. Już tylko dwa gemy do zwycięstwa!

Rzadki obrazek w dzisiejszym meczu - breakpoint dla Alison Riske. Świątek w znakomitym stylu wychodzi jednak z opresji

3:0*. Kolejne przełamanie dla Igi Świątek! Jak tak dalej pójdzie, to za chwilę będzie po meczu. Nic do powiedzenia nie ma Amerykanka, na dodatek popełnia błąd za błędem. Powoli ma już dość tego pojedynku

2:0. Nie ma mocnych na Igę Świątek w tym spotkaniu. Mistrzyni Roland Garros nie daje rywalce najmniejszych szans na zaistnienie w tym meczu

1:0*. Pierwszy set trwał 30 minut. Drugi nie zapowiada się na dłuższy. Świątek przełamuje Riske w pierwszym gemie serwisowym drugiego seta!

Nowy set, a wszystko po staremu. Dwa breakpointy dla Igi w gemie otwarcia drugiej pariti

6:1. IGA ŚWIĄTEK DEMOLUJE ALISON RISKE W PIERWSZYM SECIE

Huśtawka nastrojów w tym gemie. Piłka setowa dla Igi, po chwili breakpoint dla Alison, teraz znów piłka setowa dla Igi...

Zacięty gem, ale jest pierwsza piłka setowa dla Igi!

Iga Świątek serwuje na wygranie pierwszego seta

5:1. Jest honorowy gem dla Riske w pierwszym secie

5:0. Świątek wyszła z minitarapatów i podwyższyła prowadzenie. Już tylko jednego gema brakuje jej do zamknięcia seta. Kolejne przełamanie załatwiłoby sprawę

RÓWNOWAGA. Ależ teraz dopisało szcczęście Idze. Polka nadziała się na kontrę, wydawało się, że Riske odegrała, jak należy, ale minimalnie wyrzuciła piłkę poza linię końcową. To były centymetry

Breakpoint dla Riske. Pierwsza szansa dla niej na przełamanie serwisu polskiej tenisistki

Spotkanie trwa ledwie kwadrans, a zaraz może być po pierwszym secie

4:0*. Drugie przełamanie w meczu dla Igi Świątek. Tym razem potrzebne były trzy breakpointy. Przy tym decydującym kluczowe okazało się słabe drugie podanie Riske. Takie sytuacje Polka wykorzystuje po prostu bezwzględnie

Trzy breakpointy dla Igi w drugim gemie serwisowym Riske. Amerykanka pod ścianą już na początku meczu

3:0. Jak po swoje idzie w pierwszym secie Iga Świątek. Znów pewnie wygrany gem. Pierwsza piłka na wygranie gema nieywkorzystana, przy drugiej przydał się mocny, zaskakujący serwis

2:0*. Przełamanie dla Świątek. Riske kończy gema przedziwnym podwójnym błędem serwisowym. Przy drugim serwisie trafiła piłką w... środek siatki

Świątek nie zwalnia tempa. Pierwszy gem serwisowy Riske i od razu dwa breakpointy dla Świątek

1:0. Iga zaczęła od prostego błędu, ale później znakomicie funkcjonował jej serwis. Ma już na koncie asa, ma winnera i ma stosunkowo łatwo wygranego gema.

Zaczęły! Jako pierwsza serwuje Polka.

Świątek i Riske już na korcie! Za moment zaczynamy!

Skoro wciąż czekamy, a Świątek wraca dziś na korty ziemne, przypomnijmy sobie jej ostatni występ na tej nawierzchni. W Paryżu było pięknie!

Badosa pokonała Krejcikovą, a to oznacza, że Świątek i Riske niebawem powinny pojawić się na korcie.

W pierwszej rundzie Polka, obecnie 17. w światowym rankingu, zmierzy się z doświadczoną Amerykanką Alison Riske, plasującą się 10 lokat niżej. Nigdy wcześniej ze sobą nie grały.

Polka i Amerykanka wyjdą na kort po zakończeniu spotkania Badosa - Krejcikowa. Hiszpanka gładko wygrała pierwszego seta, w drugim 3:2 prowadzi Czeszka.