Iga Świątek - Garbine Muguruza (RELACJA)

W meczu o ćwierćfinał turnieju WTA 1000 w Dubaju Iga Świątek przegrałą z Garbine Muguruzą. Tak relacjonowaliśmy to spotkanie w Eurosport.pl.

IGA ŚWIĄTEK - GARBINE MUGURUZA 0:6, 4:6

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż

Na razie dziękujemy, to już koniec relacji z meczu Iga Świątek - Garbine Muguruza. Wieczorem zapraszamy na relację z dalszej walki w piłkarskiej Lidze Mistrzów

W bolesny sposób kończy się krótka przygoda Igi Świątek w Dubaju. Polka może udać się na odpoczynek po wyczerpującej pierwszej części sezonu, tymczasem Garbine Muguruzę czeka kolejne wymagające spotkanie. W ćwierćfinale spotka się z rozpędzoną Aryną Sabalenką

0:6, 4:6. KONIEC SPOTKANIA. Muguruza pieczętuje zwycięstwo asem. Trudno o bardziej symboliczne zakończenie meczu. Pewne, zasłużone zwycięstwo Hiszpanki. Nie może tu być żadnych wątpliwości

0:6, 4:5. Muguruza przełamuje Świątek w newralgicznym momencie drugiego seta. Po krótkiej przerwie Hiszpanka będzie serwowała na mecz

0:6, 4:4. Zacięty gem serwisowy Muguruzy, jednak tym razem udaje jej się obronić. Wchodzimy w decydujące momenty tej partii

Zdecydowanie zmieniła się mowa ciała Igi Świątek. 19-letnia Polka uwierzyła w siebie, przyspieszyła tempo i od razu widać efekty. Robi nam się mecz!

0:6, 4:3. Świątek wygrywa trzeciego gema z rzędu! Polka zaczyna się rozpędzać, teraz to Hiszpanka nie może się pozbierać

0:6, 3:3. TAK JEST! BREAK ODROBIONY! Świątek przejęła inicjatywę w tym gemie i w bardzo ważnym momencie odrabia straty w drugim secie. Hiszpański mur skruszony!

BREAKPOINT DLA IGI! JAZDA!

0:6, 2:3. Zmusiła teraz rywalkę do błędu i od razu widać tego efekty. Świątek trzyma kontakt. Przydałoby się, żeby poszło za tym przełamanie serwisu Hiszpanki

0:6, 1:3. Coraz bardziej bezradna jest Iga Świątek. Coraz częściej pokazuje frustrację. Ma prawo, szczególnie że rywalce wychodzi dziś wszystko

0:6, 1:2. Tymczasem Muguruza kolejny raz znajduje sposób na przełamanie Igi. Sytuacja powoli staje się dramatyczna, tym bardziej że Hiszpanka w całym turnieju ani razu nie straciła jeszcze podania

0:6, 1:1. Muguruza na swoim serwisie jak walec. Świątek wydaje się bezradna, kiedy podaje jej rywalka

0:6, 1:0. Jest, w końcu jest! Pierwszy gem dla Świątek w tym meczu, i to na sucho

To pierwszy przegrany w takich rozmiarach set Igi Świątek w głównym cyklu. Do tej pory po przejściu na zawodowstwo taki set przytrafił jej się tylko raz - w 1. rundzie kwalifikacji do turnieju w Eastbourne, kiedy przegrała z Samanthą Stosur 0:6, 3:6

0:6. Kolejny gem Muguruzy wygrany na sucho... Fatalna ta pierwsza partia w wykonaniu polskiej tenisistki

Przy stanie 5:0 Muguruza serwuje na seta

0:5. Kolejny błąd Świątek i kolejne przełamanie na korzyść Muguruzy. Dopiero 22 minuty trwa ten set, a zaraz może być po wszystkim

Pierwszy breakpoint obroniony, ale zostały jeszcze dwa. W bardzo trudnej sytuacji znajduje się Iga

0:40 w gemie serwisowym Igi. Źle się dzieje...

0:4. Gem wygrany na sucho przez Muguruzę. Na razie Świątek nie ma podejścia do znakomicie dysponowanej rywalkki

0:3. Drugi podwójny błąd serwisowy Świątek w tym gemie i już trzeci w spotkaniu, choć Polka serwowała dopiero dwa razy. Pewne prowadzenie Muguruzy z dwoma przełamaniami. Pierwszy set zaczyna się wymykać Idze z rąk

Nerwowo, za nerwowo... Breakpoint dla Muguruzy...

Podwójny błąd serwisowy Świątek na otwarcie kolejnego gema. Już drugi w tym spotkaniu. Nerwowo polska tenisistka

0:2. Muguruza podwyższa prowadzenie. Długi to był gem, trwał około 7 minut, Hiszpanka obroniła dwa breakpointy, ale ostatecznie to ona wychodzi zwycięsko z tej wojny nerwów

Muguruza miała piłkę na widelcu, mogła zakończyć gema na swoją korzyść, ale popełniła spory błąd i w dalszym ciągu wynik w tym gemie sprawą otwartą

Lepiej się nie dało. Muguruza wychodzi z breakpointa asem serwisowym. Równowaga

Jeszcze jeden breakpoint dla Igi. Może teraz?

W ważnym momencie Muguruza kapitalną akcją wychodzi jednak z opresji. Równowaga

Breakpoint dla Świątek. Jest szybka szansa na odrobienie straty przełamania

Tak więc od samego początku Iga będzie pod presją. Pierwszy gem i już musi odrabiać straty

0:1. IGA PRZEŁAMANA W GEMIE OTWARCIA

Zacięte pierwsze wymiany. Gdy Iga trafia piewszym serwisem, dyktuje warunki. Gdy w grę wchodzi drugi serwis, inicjatywę błyskawicznie przejmuje Muguruza

POCZĄTEK MECZU

Jako pierwsza podaje rozstawiona z numerem 8 Iga Świątek. Garbine Muguruza to turniejowa dziewiątka

Obie panie już na korcie, za chwilę zaczynamy!

We wtorek Świątek walczyła w drugiej rundzie. To był jej inauguracyjny mecz w Dubaju, bo w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los. Stało się tak, bo w turnieju jest rozstawiona z numerem ósmym.

Mecz Polki z Hiszpanką urodzoną w wenezuelskim Caracas ma się rozpocząć najwcześniej o godzinie 16.

Zaplanowane na środę wszystkie mecze singlowe już się zakończyły. Wiadomo już, że zwyciężczyni starcia Świątek - Muguruza zmierzy się w ćwierćfinale z Aryną Sabalenką. Białorusinka bez trudu pokonała Anett Kontaveit z Estonii 6:3, 6:2.

Świątek do rywalizacji w Dubaju przystąpiła po dziesięciodniowej przerwie. Zdecydowała się na pauzę po zwycięstwie w turnieju w Adelajdzie. W imprezie nie straciła nawet seta.

Zobacz, co Muguruza powiedziała przed meczem z Polką.

Dzień dobry! Dzisiaj przed Igą Świątek naprawdę poważne zadanie. W trzeciej rundzie prestiżowej imprezy WTA 1000 w Dubaju jej rywalką będzie Garbine Muguruza. Hiszpanka to była liderka rankingu i dwukrotna triumfatorka imprez wielkoszlemowych.