Iga Świątek - Jelena Rybakina (RELACJA)

Iga Świątek pokonała Jelenę Rybakinę 7:6 (7-5), 6:2. Dzięki temu najlepsza polska tenisistka awansowała do półfinału turnieju WTA w Ostrawie. W nim zmierzy się z Greczynką Marią Sakkari.

Iga Świątek - Jelena Rybakina 7:6 (7-5), 6:2

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż

Ten mecz odbędzie się już jutro. Serdecznie zapraszamy na relację do naszego serwisu. Dziś dziękujemy już za uwagę.

Świątek jest zatem w półfinale. W nim zmierzy się z Sakkari. Greczynka jest turniejową "czwórką". To właśnie z nią podopieczna trenera Piotra Sierzputowskiego przegrała w ćwierćfinale tegorocznego French Open w Paryżu.

6:2. Ambitna postawa Rybakiny na nic się jednak nie zdała. Świątek musiała się trochę namęczyć, ale udowodniła swoją wyższość. Ten gem był zdecydowanie najdłuższy w tym spotkaniu. Najważniejsze dla Polki, że ostatni.

5:2. Jeszcze pokazała wolę walki Rybakina, nie odpuściła. W tym gemie - przy serwisie Świątek - wygrała kilka dłuższych wymian.

5:1. Duże problemy ma Kazaszka z serwisem. Świątek wykorzystała to bezbłędnie. Za moment szansa na zwycięstwo w tym meczu.

Po krótkiej przerwie serwować będzie Rybakina.

4:1. Równie szybko w następnym gemie radzi sobie nasza reprezentantka.

3:1. Nie składa broni Rybakina. Serwuje doskonale, nie dając Polce większych szans na skuteczny return.

3:0. Tak jest! Trzeci z rzędu wygrany gem Świątek. Rybakina ma prawo czuć się lekko zrezygnowana.

2:0. Cztery błędy z rzędu Rybakiny. Świątek z drugim przełamaniem w tym spotkaniu.

1:0. Pewnie wykorzystuje ten atut tenisistka z Raszyna.

Zaczynamy drugą partię. Jako pierwsza serwuje Świątek.

Równo godzinę grały obie zawodniczki w secie numer jeden.

6:6 (7-5). Cóż za wymiana! W końcu Rybakina trafiła w aut. Pierwszy set dla Świątek!

6:6 (6-5). Świątek w aut, ale potem dwukrotnie nie dała rywalce szans po serwisie.

6:6 (3-3). Cóż za błąd! Polka atakowała, ale trafiła w siatkę.

6:6 (3-1). Świetnie Świątek. Jest coraz bliżej zwycięstwa w secie numer jeden.

6:6 (1-1). Pierwszy punkt dla Świątek. Potem wymianę wygrała Rybakina.

6:6. Gramy dalej! Do zera ogrywa rywalkę Świątek. Za moment tie-break.

5:6. Było 40:40, ale od tego momentu Rybakina nie popełniła już błędu. Świątek znów musi walczyć o byt w pierwszym secie.

5:5. Utrzymała się Polka w tym secie. Zrobiła to bardzo pewnie. Może odetchnąć z ulgą.

4:5. Świątek miała dwie piłki na zwycięstwo w tej partii, ale ich nie wykorzystała. Szkoda tej szansy.

4:4. Świetnie! Wreszcie odpowiedziała Świątek. Serwis daje jej zwycięskiego gema.

3:4. I znakomicie serwuje tenisistka z Kazachstanu. Widać, że jest uskrzydlona zwycięstwem w poprzednim gemie. 22-latka wygrywa bez straty punktu.

3:3. Było nerwowo, pojawiły się proste błędy i po grze na przewagi Świątek została przełamana. Rybakina powoli rozpędza się w tym meczu, gra coraz lepiej.

Głośny doping z trybun dla Świątek. Polskich kibiców w Ostrawie nie brakuje.

3:2. Przegrywała już 0:30 w tym gemie Rybakina, ale potrafiła się odbudować. Złapała kontakt, ale to Polka będzie serwowała.

3:1. Wręcz koncertowo poradziła sobie Świątek w gemie numer cztery. Rybakina wygrała tylko jedną wymianę.

2:1. Rywalka przełamana! Ostatni punkt w tym gemie Polka zdobyła po znakomitym returnie. Wcześniej Rybakina popełniła podwójny błąd serwisowy.

1:1. Dwa lata młodsza Polka rewanżuje się tym samym. Straciła tylko jeden punkt. Brawo!

0:1. Pierwszy gem dla Rybakiny. Wykorzystała atut własnego podania.

Zaczynamy! Jako pierwsza serwuje 22-latka z Kazachstanu.

Nasza najlepsza tenisistka już się rozgrzewa. Czekamy z niecierpliwością na początek tego spotkania.

Koniec meczu. Greczynka wygrała 7:5, 6:3 i jest w półfinale. Za kilkanaście minut walkę o awans do najlepszej czwórki turnieju rozpocznie Świątek.

Pierwszy ćwierćfinał pomiędzy Marią Sakkari a Terezą Martincovą rozpocznie się o 14. Po nim na korcie zaprezentują się Świątek i Rybakina.

Rybakina to druga tenisistka reprezentująca Kazachstan, która zmierzy się z Igą w Czechach. Polka, która w pierwszej rundzie miała wolny los, w drugiej pokonała Julię Putincewą 6:4, 6:4.

Przed najwyżej rozstawioną tenisistką w turnieju w Czechach olbrzymia szansa na awans do półfinału. W ćwierćfinale mogło dojść do polskiego starcia, ale w 1/8 finału Magda Linette przegrała z rozstawioną z numerem siódmym Jeleną Rybakiną 3:6, 6:2, 1:6.