Sport

Iga Świątek żartobliwie do Billa Gatesa

Iga Świątek żartobliwie do Billa Gatesa

Iga Świątek w wielkim świecie czuje się jak ryba w wodzie. Obecność Billa Gatesa na jej meczu w Indian Wells nie tylko jej nie speszyła, ale wręcz wprowadziła w doskonały nastrój. 20-latka zwróciła się do amerykańskiego miliardera w mediach społecznościowych.

Gates pojawił się na niedzielnym meczu Polki, w którym mierzyła się z Weroniką Kudermietową (6:1, 6:0). Obecność tak wyjątkowego gościa na kalifornijskich trybunach nie mogła umknąć osobom związanym z kobiecą federacją tenisową.

"Excel-lent day"

I tak na jej oficjalnym profilu w mediach społecznościowych pojawił się krótki filmik, na którym widać amerykańskiego miliardera śledzącego popisy Świątek. "Świetny dzień na trochę tenisa" - dodano w opisie. Użyto przy tym gry słów, "Excel-lent" to nawiązanie do nazwy arkusza kalkulacyjnego produkowanego przez firmę Microsoft, której Gates jest współwłaścicielem.

Właśnie do tego w swojej reakcji nawiązała Świątek. "Cóż... Myślę, że jestem lepsza w tenisa niż w Excela. Mam nadzieję, że dobrze się bawiłeś na meczu, Bill" - zażartowała 20-letnia tenisistka.

Świątek w 4. rundzie turnieju w Indian Wells zagra z Łotyszką Jeleną Ostapenko (29. WTA).
Wciąż wśród najbogatszych

66-letni Gates od lat znajduje się na liście najbogatszych ludzi na świecie. W najnowszym zestawieniu magazynu "Forbes" zajął czwarte miejsce, ale w przeszłości wielokrotnie je otwierał.

Jego fortuna przekracza 124 mld dolarów. Majątku dorobił się jako współzałożyciel i twórca oprogramowania Microsoft.

Amerykanin nie ogranicza się jedynie do podziwiania najlepszych. W przeszłości dał się poznać jako zawodnik amator, rozgrywając między innymi charytatywny mecz u boku Rogera Federera.