Sport

"Jestem przygotowany". Murańka wierzy w siebie

Puchar Świata 2021/2022 w skokach narciarskich rozpocznie się już 20 listopada. - Już gdzieś człowiek wybiega w przyszłość i myśli o tym, że to coraz bliżej. Jestem przygotowany, bo całe lato ciężko trenowałem - podkreślił w rozmowie z Eurosportem Klemens Murańka. Dla zawodnika z Zakopanego może być to być przełomowy sezon.

Na sześć tygodni przed inauguracją Pucharu Świata Murańka nie ukrywa, że nie może doczekać się nadchodzącego sezonu. Tym bardziej że uznawany niegdyś za wielki talent zawodnik, w seniorskiej karierze nie odniósł jeszcze żadnego sukcesu. Ma zatem sporo do udowodnienia.

- Już gdzieś człowiek wybiega w przyszłość i myśli o tym, że to coraz bliżej. Jestem przygotowany, bo całe lato ciężko trenowałem. Wiem, co mam robić i nad czym się skupiać, więc myślę, że będzie ok. Fajnie będzie wrócić do rywalizacji - podkreślił w rozmowie z Eurosportem 27-letni skoczek.

Surowe warunki w Rosji na początek

Wyczekiwany sezon rozpocznie się 20 listopada w Niżnym Tagile, a nie w Wiśle-Malince, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Murańka nie jest z tego zbytnio zadowolony, ale przesadnie narzekać nie zamierza.

- Za bardzo nie lubię tam jeździć. Gdy wracam wspomnieniami, to pamiętam, że jedzenie jest tam kiepskie a zima bardzo mroźna. Tam się dobrze stoi na dole, ale na górze skoczni strasznie zaciąga. Wszystko trzeba jednak znieść i nie mamy wpływu na to, gdzie skaczemy. To nie od nas zależy, że Puchar Świata zaczyna się właśnie w Rosji. Czekam jednak z niecierpliwością na pierwszy konkurs - tłumaczył.

Wisła na początku grudnia

Wówczas rozpocznie się konkursowy weekend na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince.

- Fajnie, że kibice wracają. Na skoczni od razu panuje inna atmosfera, jest jakby bardziej magicznie - zauważył Murańka.

W nadchodzącym sezonie skoczkowie narciarscy będą walczyć o trzy główne cele: Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata, Złotego Orła, którego otrzyma triumfator prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni i przede wszystkim medale zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie.