Kapitalna seria trwa. Inter zmierza po tytuł

Inter Mediolan nie zwalnia tempa. Podopieczni Antonio Conte odnieśli ósme z rzędu zwycięstwo w spotkaniu ligowym i pewnie prowadzą w tabeli Serie A. Tym razem pokonali u siebie Atalantę 1:0 w ramach 26. kolejki.

Prowadzący przed tą kolejką w tabeli Serie A Inter musiał wygrać z Atalantą, by utrzymać sześciopunktową przewagę nad AC Milan. W niedzielę Rossoneri wygrali na wyjeździe z Hellasem Verona (2:0) i zmniejszyli dystans do lidera.

Walka i defensywa

Początek spotkania należał do Atalanty, która grała odważniej. Jednak każda akcja kończyła się na obrońcach gospodarzy. Zresztą identycznie wyglądało to w drugą stronę – mediolańczycy nie mogli przedostać się pod pole karne rywali. Pieczołowicie pilnowany i atakowany nawet przez trzech zawodników był najlepszy strzelec Interu Romelu Lukaku.

Dopiero pod koniec pierwszej połowy zrobiło się nieco ciekawiej. Głównie za sprawą gości, którzy stworzyli dwie sytuacje po rzutach rożnych, ale po uderzeniach głową skutecznie interweniowali defensorzy i bramkarz Samir Handanović.

Więcej przemyśleń dotyczących gry swojego zespołu mógł mieć Antonio Conte. Brakowało zwłaszcza kreatywności w drugiej linii, a hamulcowym kilku akcji był Arturo Vidal. Chilijczyk wrócił do podstawowego składu kosztem Duńczyka Christiana Eriksena, który według trenera musiał odpocząć.

Nie tylko skuteczny w obronie

Ostatecznie Włoch dokonał zmiany po kilku minutach drugiej odsłony, gdy wprowadził właśnie Eriksena w miejsce Vidala. Z kolei Gian Piero Gasperini postanowił zaatakować i za pomocnika Rusłana Malinowskiego desygnował do gry napastnika Josipa Ilicicia.

W 54. minucie w końcu padł gol. Po rzucie rożnym doszło do zamieszania w szesnastce, Alessandro Bastoni przytomnie dograł do swojego kolegi z linii obrony Milana Skriniara, a ten precyzyjnym strzałem zaskoczył golkipera. Co więcej, po chwili mogło być 2:0, ale uderzenie Lukaku w ostatnim momencie zablokował Cristian Romero.

Atalanta miała swoje sytuacje, choć żadnej stuprocentowej. Gospodarze do ostatniego gwizdka byli bardzo czujni, nie dali się zaskoczyć i w efekcie cieszyli się z 3 punktów.

Tym samym Inter odniósł ósme zwycięstwo z rzędu ponownie ma 6 punktów przewagi nad Milanem. Atalanta jest 5.

Inter Mediolan - Atalanta 1:0 (0:0)
Bramka: Skriniar (54)