Sport

Kapitalny skok Żyły. Trwa walka o medale w Oberstdorfie

Kapitalny skok Żyły. Trwa walka o medale w Oberstdorfie

Konkurs drużynowy mistrzostw świata w skokach narciarskich w Oberstdorfie 2021. To ostatnia szansa na medal dla Polaków, którzy startują w składzie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Andrzej Stękała. Transmisja w Eurosporcie 1 oraz w usłudze Eurosport Player, relacja i wyniki na żywo w eurosport.pl.

Eurosport przygotował konkurs dla widzów na mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Nagrodą jest spotkanie z Thomasem Morgensternem dla dwóch osób i przelot pilotowanym przez niego helikopterem m.in. nad obiektem sportowym w Villach. Część pytań konkursowych padnie wyłącznie na antenie Eurosportu 1 podczas transmisji z rywalizacji kobiet i mężczyzn począwszy od 2 marca. Szczegóły

KONKURS DRUŻYNOWY ROZPOCZĄŁ SIĘ O GODZ. 17.00. TRWA TRANSMISJA W EUROSPORCIE 1 I EUROSPORT PLAYERZE.

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż

Jesteśmy na półmetku pierwszej serii. Za nami dwie kolejki skoków, w każdej grupie jest po 14 zawodników.

Daniel Andre Tande niespełna 120 metrów. Norwegowie mają pecha do warunków i są na szóstej pozycji. Jeszcze chwila i prześcigną ich Rosjanie.

122,5 metra Andrzeja Stękały. Brakowało odległości w tej próbie. 245,6 punktu i Polacy na czwartym miejscu. Austria, Japonia i Niemcy na czele.

Świetny skok Jana Hoerla. Austriacy na prowadzeniu w tym momencie. Japonia na drugim miejscu.

Dwa słowa o bohaterze pierwszej kolejki. Rumuni zajmowali ósmą lokatę. Niespodzianka.


Mamy już skok Piotra Żyły z pierwszej kolejki. Wspaniała próba. - Dla mnie to najlepszy zawodnik tych mistrzostw świata - powiedział w Eurosporcie 1 Igor Błachut.

Polska, Japonia, Austria - tak wygląda pierwsza trójka.

Marius Lindvik zawiódł - tylko 117 metrów. Złe warunki i Norwegowie tracą do Polaków ponad 35 punktów. Pech skandynawskiego zespołu.

Znakomity skok Piotra Żyły. Aż 139 metrów mistrza świata z normalnego obiektu. Polska jest w tym momencie na prowadzeniu. Wow.

136,5 metra Niemca Piusa Paschke, a teraz Piotr Żyła.

Wow! Yukiya Sato 141 metrów, a to o cztery metry więcej od rozmiaru skoczni w Oberstdorfie. Piękna próba Japończyka i łącznie 139,1 punktu.

Piotr Żyła zaprezentuje się jako 13. zawodnik w pierwszej grupie, a to dlatego, że w klasyfikacji Pucharu Narodów Polacy są na drugim miejscu. Lepsi są tylko Norwegowie.

Ciekawie zapowiada się nie tylko walka o medale, ale także o ósme miejsce po pierwszej serii, które daje pozycję w finale.

Rozpoczynamy rywalizację. Pierwsi wystąpią Rumuni. Skaczemy z 10. belki.

Polacy wystąpią w takiej kolejności: Żyła, Stękała, Stoch, Kubacki.

- Decydować będzie dyspozycja dnia, warunki i sędziowie, ale uważam, że i tak wygrają po prostu najlepsi - mówi komentator Eurosportu Marek Rudziński.

Coraz bliżej rozpoczęcia konkursu. 14 reprezentacji na starcie. To robi wrażenie.

Przed rozpoczęciem konkursu o medale, którego start zaplanowano na 17, przeczytaj ciekawą historię Krafta. Naprawdę zrobił coś niesamowitego w piątek.

A tak cieszył się Kraft ze zdobycia złota w piątek.

Seria próbna nie była specjalnie udana dla Polaków. - Nie wiem, czego się spodziewać. Liczę, że uda się zmobilizować na konkurs - powiedział ekspert Eurosportu Krzysztof Biegun.


Ostatnim skaczącym z Polaków był Dawid Kubacki. Uzyskał 121 metrów. Seria próbna zdecydowanie dla Eisenbichlera.

Warunki w serii próbnej są trudne. Mocno wieje pod narty i wielu zawodników dostaje bardzo dużo ujemnych punktów.

Trzykrotny złoty medalista olimpijski w piątek nie miał dobrego humoru. Widać, że teraz czuje się o wiele lepiej.

Ależ kapitalny skok Kamila Stocha. 135,5 metra i to w tej chwili drugi wynik serii próbnej. Najlepszy - 143 metry - to jak na razie dzieło Niemca Markusa Eisenbichlera.

Posłuchaj i zobacz, co Stękała mówił o dużym obiekcie w Oberstdorfie.

Andrzej Stękała już oddał skok próbny - 127 metrów. Dobra próba zakopiańczyka.

Żyła już po próbnym skoku -  115,5 metra - szału nie było, delikatnie mówiąc.

Jako 13. na belce usiądzie Piotr Żyła.

Po konkursie piątkowym niezbyt z siebie zadowolony był Dawid Kubacki.

Seria próbna ruszyła. Zobaczymy w niej czterech Polaków.

Za momencik początek serii próbnej przed rywalizacją o medale w drużynie.

O godzinie 15.45 powinna się rozpocząć seria próbna.

W piątek niespodziewanie mistrzem świata został Austriak Stefan Kraft. Były zwycięzca klasyfikacji generalnej PŚ w tym sezonie miał mnóstwo problemów ze zdrowiem.

W piątek zawodnicy walczyli o medale indywidualne na dużym obiekcie. Zobacz, co po konkursie powiedział selekcjoner Michal Doleżal.

Halvor Egner Granerud był największym nieobecnym piątkowego konkursu mistrzostw świata na skoczni dużej w Oberstdorfie. Lider Pucharu Świata przyznał jednak, że nawet w przypadku startu, trudno byłoby mu wywalczyć medal. Nie było to możliwe z powodu zakażenia koronawirusem.


Konkurs drużynowy będzie ostatnim akcentem na skoczni podczas MŚ. Rywalizacja będzie się toczyć na dużym obiekcie, na którym w piątek indywidualnie złoty medal zdobył Austriak Stefan Kraft. Pozostałe miejsca na podium zajęli Norweg Robert Johansson i Niemiec Karl Geiger. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła był czwarty. Tytułu wywalczonego dwa lata temu na skoczni w Innsbrucku bronić będą Niemcy. Wówczas na kolejnych pozycjach uplasowały się ekipy Austrii, Japonii oraz Polski. Transmisję z sobotniego konkursu drużynowego będzie można oglądać na antenie Eurosportu 1 oraz w Eurosport Playerze. Początek studia o godz. 16.30.