Kolejny błysk Milika we Francji. Osłabiona Marsylia z punktem

Arkadiusz Milik po opuszczeniu Półwyspu Apenińskiego coraz lepiej odnajduje się na boiskach Ligue 1. W sobotni wieczór snajper Olympique Marsylia zdobył swoją czwartą bramkę we francuskiej ekstraklasie, przyczyniając się do wyjazdowego remisu 3:3 z Montpellier. Goście kończyli mecz w dziesiątkę.

Wszystkie dotychczasowe gole Milika w Ligue 1 przekładały się na konkretne zdobycze punktowe. Trzykrotnie pomagały zremisować jego ekipie, a jedno z trafień Polaka pozwoliło marsylczykom sięgnąć po pełną pulę.

Milik dał sygnał

Sobotnia konfrontacja w Montpellier zaczęła się dla gości najgorzej jak to możliwe. Już w pierwszej minucie meczu do siatki przyjezdnych trafił Andy Delort. Jak wyliczył serwis statystyczny Opta, reprezentant Algierii potrzebował na to zaledwie 28 sekund od gwizdka otwierającego spotkanie.

Gracze Olympique długo nie potrafili znaleźć sposobu na doprowadzenie do remisu. Przebudzili się dopiero tuż przed przerwą. Sygnał do walki dał Milik, który znakomicie opanował piłkę w gąszczu obrońców i nie dał szans bramkarzowi. Dla Polaka, który przeniósł się do Francji w zimowym oknie transferowym, był to czwarty ligowy gol w tym roku kalendarzowym. Poprzednio trafiał on w meczach przeciwko Stade Brest (3:1), Olympique Lyon (1:1) oraz Lens (2:2). Milik z takim dorobkiem jest najskuteczniejszym zawodnikiem OM w 2021 roku.

Na przerwę goście schodzili w jeszcze lepszych nastrojach. W doliczonym czasie pierwszej połowy drugiego gola dla Olympique strzelił Pape Gueye.

Po zmianie stron sytuacja marsylczyków ponownie się jednak skomplikowała. Tuż po wznowieniu gry wyrównującą bramkę zdobył Gaetan Laborde, a kilkanaście minut później z boiska wyleciał obrońca przyjezdnych Duje Caleta-Car.

Mimo gry w osłabieniu piłkarze OM zdołali ponownie objąć prowadzenie, gdy do siatki trafił Lucas Perrin. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do Montpellier. W doliczonym czasie wynik na 3:3 ustalił Laborde.

Montpellier HSC - Olympique Marsylia 3:3

Bramki: 1:0 Andy Delort (1'), 1:1 Arkadiusz Milik (43'), 1:2 Pape Gueye (45 + 2'), 2:2 Gaetan Laborde (47'), 2:3 Lucas Perrin (71'), 3:3 Gaetan Laborde (90 + 3').