Sport

Lewandowski o nerwowych chwilach w Tiranie. "Zrobiło się trochę niebezpiecznie"

Lewandowski o nerwowych chwilach w Tiranie.

Robert Lewandowski i pozostali reprezentanci Polski przeczuwali, że francuski sędzia Clement Turpin zdecyduje się wznowić mecz w Tiranie po skandalicznym zachowaniu miejscowych fanów z 78. minuty. Na szczęście przerwa w grze nie wybiła z uderzenia piłkarzy Paulo Sousy. – Mieliśmy mecz pod kontrolą – przyznał kapitan Biało-Czerwonych.

Relacja na żywo z meczu Albania - Polska w eurosport.pl

- Mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Można mówić o minimalizmie z naszej strony, ale najważniejsze, że zdołaliśmy wygrać i wykonać zadanie – powiedział w rozmowie z TVP Sport Lewandowski.

- W środku pola mieliśmy kontrolę, choć bliżej albańskiej bramki było nas za mało i byliśmy tam podwajani. Wiedzieliśmy jednak, jaka jest ranga tego meczu. Grunt, że go wygraliśmy – podkreślił.

Cenni zmiennicy

Co ciekawe, jedynego gola Biało-Czerwoni strzelili po akcji rezerwowych. Kapitalnym dośrodkowaniem w pole karne Albańczyków popisał się Mateusz Klich, a piłkę do bramki strzałem z powietrza skierował Świderski.

- Wielokrotnie zawodnicy, którzy wchodzili z ławki pomagali nam wygrać mecze. To niezwykle ważne. Dzisiaj też tak się stało, a bramkowa akcja była fajne. W ofensywie można było jednak zrobić więcej i zdobyć jednego lub dwa gole – ocenił kapitan reprezentacji.

O zakończeniu meczu nie myślano

Po trafieniu Świderskiego w stronę cieszących się Polaków poleciały z trybun butelki. To nie był pierwszy tego typu incydent w tym meczu i sędzia Turpin polecił obu drużynom zejść do szatni. Rywalizację wznowiono po około kwadransie.

- Sędzia zastanawiał się czy przerwać mecz. Już wcześniej przecież Albańczyków upominał. Gdy w naszą stronę poleciały butelki, zrobiło się trochę niebezpiecznie. Wiedzieliśmy jednak, że arbiter nie zakończy spotkania i zarządzi dokończenie. Na pewno nie była to dla niego łatwa decyzja – zauważył Lewandowski.

El. mistrzostw świata 2022 - Tabela grupy I
#DrużynaMeczeZwycięstwaRemisyPorażkiPunktyBramki
1.Anglia86202024-3
2.Polska85
211725-8
3.Albania85031511-7
4.Węgry83
231113-12
5.Andora8206
67-19
6.San Marino8008
01-32