Lewandowski sam nie dał rady Szwedom. Wymowny komentarz Linekera

Robert Lewandowski robił, co mógł. Wbił dwa gole, miał szanse na kolejne, ale Polacy pożegnali się z mistrzostwami Europy. Wysiłek kapitana Biało-Czerwonych docenił Gary Lineker, były angielski piłkarz, a obecnie ceniony ekspert piłkarski.

W Sankt Petersburgu zaczęło się źle dla Polaków, od utraty bramki już w 2. minucie. Emil Forsberg trafił w 59. minucie  po raz drugi. Nasza sytuacja była beznadziejna, ale sygnał do odrabiania strat dał Lewandowski. To on wbił dwa gole, tego drugiego w 84. minucie.

Wszystko było możliwe. Biało-Czerwoni zaryzykowali, atakowali z całych sił i dali się skontrować. Bramkę na 3:2 dla rywali w samej końcówce zdobył rezerwowy Viktor Claesson. W takich okolicznościach drużyna Paulo Sousy odpadła z Euro.

Lineker z uznaniem o "Lewym"

"Tak się kończy. Szwecja 3, Lewandowski 2" - skomentował w mediach społecznościowych Lineker, który docenił w ten sposób klasę kapitana Polaków.

W środę Lewandowski zdobył bramki numer 68. i 69. w kadrze, a 4. i 5. w wielkich turniejach.