Sport

Lewandowski sportowcem roku. "Bardzo ważna nagroda"

Lewandowski sportowcem roku.

Robert Lewandowski kolekcjonuje kolejne nagrody. Kapitan Biało-Czerwonych został uznany najlepszym sportowcem Polski 2021 roku w 87. plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Wyprzedził mistrzynię olimpijską w rzucie młotem Anitę Włodarczyk.

Lewandowski, który gościł podczas Gali Mistrzów Sportu w Warszawie z mamą, siostrą i teściową, wyróżniony w tym plebiscycie został po raz trzeci, w tym drugi z rzędu (po raz pierwszy w 2015 roku.) Wraz z Bayernem Monachium w 2021 roku po raz kolejny został mistrzem Niemiec i jednocześnie królem strzelców Bundesligi z dorobkiem 41 goli, czym poprawił rekord słynnego Gerda Muellera.

Zapewnił sobie Złoty But, czyli nagrodę dla najskuteczniejszego piłkarza lig europejskich. W plebiscycie Złota Piłka magazynu "France Football" został uznany drugim zawodnikiem globu minionego roku. Przegrał jedynie z Leo Messim.

Sensacyjny mistrz z Tokio tuż za podium

"Zdobycie statuetki dla Najlepszego Sportowca Polski 2021, to dla mnie bardzo ważna nagroda, bo o wyborze decydujecie Wy - kibice. Jesteście integralną częścią sportu i bez Waszego wsparcia i zaangażowania rywalizacja o najwyższe cele nie byłaby tak wspaniała" - napisał na Instagramie kapitan reprezentacji.

Drugie miejsce zajęła trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk, a trzecie żużlowy wicemistrz świata Bartosz Zmarzlik.Tuż za podium znalazł się mistrz olimpijski w chodzie na 50 km Dawid Tomala, którego sukces był jedną z największych sensacji igrzysk w Tokio.

Fajdek skomentował wyniki: wstyd

Wyniki plebiscytu na najlepszego polskiego sportowca 2021 roku nie spodobały się Pawłowi Fajdkowi, który nie znalazł miejsca w czołowej "10". "Wstyd... Nie pozdrawiam" - napisał na Twitterze utytułowany młociarz, który podczas igrzysk w Tokio wywalczył brązowy medal.
Medaliści ubiegłorocznych igrzysk zdominowali tradycyjną "10" plebiscytu. Zabrakło w niej miejsca m.in. tenisistów Igi Świątek i Huberta Hurkacza czy skoczka narciarskiego Kamila Stocha.

Dziesięciu najlepszych sportowców Polski 2021 roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego":
1. Robert Lewandowski (piłka nożna)
2. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
3. Bartosz Zmarzlik (żużel)
4. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
5. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
6. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
7. Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik,
Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski (lekkoatletyka)
8. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
9. Karolina Naja, Anna Puławska (kajakarstwo)
10. Taduesz Michalik (zapasy)

Wyróżnienia:
Drużyna Roku - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Trener Roku - Aleksander Matusiński
Sport Bez Barier - Róża Kozakowska
Superchampion - Piotr Małachowski
Od zawsze ze sportem - Totalizator Sportowy
Impreza Roku - Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce (Stadion Śląski)
Sport i biznes - Robert Kubica i PKN Orlen