Sport

Mecz, który miał się nie odbyć. Podano termin hitu Serie A

Mecz, który miał się nie odbyć. Podano termin hitu Serie A

Zaległy mecz Juventusu Turyn z Napoli we włoskiej Serie A odbędzie się w środę 17 marca. To prawdopodobnie koniec przedziwnej historii związanej z tym spotkaniem.

Pierwotnie mecz w Turynie miał zostać rozegrany 4 października. Ekipa Napoli nie pojechała jednak do stolicy Piemontu twierdząc, że lokalny urząd zdrowia nakazał piłkarzom zostać w domu po tym, jak dwóch członków drużyny uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jednym z nich był reprezentant Polski Piotr Zieliński.

Pomieszane rundy

O tym, że mecz z 3. kolejki Serie A dojdzie do skutku zadecydował pod koniec roku Włoski Komitet Olimpijski, który uchylił karę nałożoną przez sąd apelacyjny federacji piłkarskiej na Napoli, czyli porażkę walkowerem 0:3 i dodatkowo punkt ujemny.

W połowie lutego, w szlagierze 22. serii gier, Napoli - w składzie z Zielińskim - pokonało u siebie broniący tytułu Juventus 1:0. W bramce gości wystąpił Wojciech Szczęsny.

To oznacza, że mecz rundy wiosennej odbył się wcześniej niż jesiennej.

W tabeli włoskiej ekstraklasy prowadzi Inter Mediolan, który ma na koncie 56 punktów w 24 występach, przed AC Milan - 52 i Juventusem - 49. Zespół z Neapolu zajmuje szóste miejsce. Zgromadził 46 oczek w 23 spotkaniach.