Sport

Miały być aromaty spożywcze, było 16 ton tytoniu do fajek wodnych. Nielegalny transport zatrzymany

Miały być aromaty spożywcze, było 16 ton tytoniu do fajek wodnych. Nielegalny transport zatrzymany

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa przechwyciła transport 16 tysięcy jednokilogramowych słoików z nielegalnym tytoniem. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa - według wyliczeń służb celno-skarbowych - straciłby niemal 18 milionów złotych. Trwa ustalanie skąd pochodził towar i do kogo miał trafić.

Ciężarówka z kontrabandą zatrzymana została w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Zgodnie z dokumentami przewozowymi, miała przewozić z Litwy do Polski aromaty spożywcze.

- Okazało się, że w ciężarówce, kierowanej przez 34-letniego Białorusina, znajdowało się 16 tysięcy jednokilogramowych słoików z tak zwanym mokrym tytoniem w kilkudziesięciu wariantach zapachowych - mówi starszy aspirant Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Ustalają skąd pochodził tytoń i do kogo miał trafić

Tytoń umieszczony był w jednokilogramowych słoikachKrajowa Administracja Skarbowa

Ten rodzaj tytoniu służy do palenia w fajkach wodnych. Gdyby trafił do obrotu, Skarb Państwa - według wyliczeń służb celno-skarbowych - straciłby blisko 18 mln zł. - Kierowca ciężarówki został przesłuchany. Funkcjonariusze podlaskiej KAS ustalają skąd pochodził zatrzymany tytoń i kto miał być jego odbiorcą. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach - podkreśla Czarnecki.

Za nielegalny przywóz do Polski takiej ilości tytoniu grozi kara do 10 lat pobawienia wolności.

W ciężarówce było 16 ton nielegalnego towaruKrajowa Administracja Skarbowa
Ciężarówka z kontrabandą zatrzymana została w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku