Moder coraz dzielniej poczyna sobie w wyjściowym składzie Brighton

Na zakończenie 31. kolejki Premier League piłkarze Brighton i Evertonu nie stworzyli wielkiego widowiska. Mecz zakończył się remisem 0:0. Polskich kibiców z pewnością może cieszyć kolejna szansa w wyjściowej jedenastce dla Jakuba Modera.

Dla Modera było to już trzecie ligowe spotkanie, które rozpoczął od pierwszej minuty. Znacznie gorzej po transferze na Wyspy radzi sobie Michał Karbownik. Były gracz Legii Warszawa nie może przebić się nawet do kadry meczowej Mew.

Zespół Polaków wciąż walczy o pozostanie w angielskiej ekstraklasie. Natomiast ich poniedziałkowy rywal chciałby zakończyć sezon na miejscu gwarantującym grę europejskich pucharach.

Szukał debiutanckiego gola

W pierwszej połowie na boisku nie działo się zbyt wiele. Po jednej i po drugiej stronie dogodnych sytuacji do strzelenia gola praktycznie nie było.

W 18. minucie szczęścia szukał Moder, ale futbolówka nieznacznie minęła lewy słupek bramki Evertonu.

Po przerwie Brighton starało się zamknąć gości na własnej połowie. Przez kilka minut nawet im się to udawało, a po jednej z akcji strzał na bramkę oddał Neal Maupay. Próba Francuza została jednak zablokowana przez jednego z obrońców.

Swoją szansę miał również Moder. Jeden z kolegów zagrał do niego piłkę z rzutu rożnego, ale ustawiony na 16. metrze Polak huknął tuż nad poprzeczką.

Kilka minut później znów uderzał, tym razem z woleja. Efekt był jednak daleki od ideału.

W ostatnim kwadransie Brighton wrzuciło wyższy bieg. Pod bramką Evertonu zaczęło robić się gorąco, a stojący między słupkami Robin Olsen wreszcie mógł się wykazać. Szwed pokazał klasę przy strzale głową Lewisa Dunka, parując piłkę nad poprzeczkę.

Moder opuścił boisko w 88. minucie. Zmianie za to nie uległ wynik.

Po 31 kolejkach Brighton (33 punkty) zajmuje 15. miejsce w tabeli. Everton jest ósmy (48).