Sport

Nowy rozdział w karierze Raducanu. Wzięła przykład z rodaczki

Nowy rozdział w karierze Raducanu. Wzięła przykład z rodaczki

Niewiele ponad miesiąc po triumfie w US Open Emma Raducanu rozpocznie współpracę z nowym trenerem. Szkoleniowcem 18-letniej rewelacji ostatnich tygodni będzie Hiszpan Esteban Carill – poinformowały brytyjskie media.

Niedługo po niespodziewanym zwycięstwie w Nowym Jorku Raducanu ogłosiła, że szuka nowego szkoleniowca z "doświadczeniem w WTA Tour". W trakcie US Open pomagał jej Andrew Richardson. Wcześniej jej trenerem był Nigel Sears.

Chce iść śladami Konty

Zawodniczka urodzona w Toronto, a mająca pochodzenie rumuńsko-chińskie, zdecydowała się na współpracę z 44-letnim Carrilem, byłym trenerem m.in. innej brytyjskiej tenisistki Johanny Konty. Za czasów współpracy z Carrilem Konta jako pierwsza Brytyjka od ponad 30 lat awansowała do najlepszej dziesiątki listy WTA.

Po nowojorskim sukcesie Raducanu wystąpiła w turnieju rangi WTA 1000 w kalifornijskim Indian Wells (był z nią trener Jeremy Bates), gdzie w drugiej rundzie przegrała z Białorusinką Aliaksandrą Sasnowicz 2:6, 4:6; w pierwszej miała "wolny los".

W rankingu światowym spadła z 22. na 24. miejsce. Najlepsza z Polek Iga Świątek jest 11.

Nagła zmiana planów

W najbliższym czasie Brytyjka miała wystartować w moskiewskim Pucharze Kremla, ale wycofała się z zawodów.

"Niestety, podjęłam decyzję o zmianie planów startowych. Dlatego nie będę w stanie zagrać w tym roku w Moskwie. Mam nadzieję, że rosyjscy kibice będą mieli okazję zobaczyć mnie w przyszłym" – napisała w oświadczeniu.

Zdaniem dziennikarzy "Daily Mail", wszystkie tego typu decyzje Raducanu podejmuje w porozumieniu z zarządem firmy IMG, która reprezentuje jej interesy, i władzami WTA Tour.

W tym sezonie Raducanu ma zagrać jeszcze w Kluż-Napoce (Transylvanian Open – 25 października) i Linzu (Upper Austria Ladies – 6 listopada).